Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Клод Моне - вічно в пошуку неможливого

08.07.2016

Клод Моне - вічно в пошуку неможливого

Всю свою творчість Клод Моне присвятив пейзажному живопису, знаходячи для кожного образу нове неповторне звучання. Говорячи про свої роботи, Моне підкреслював: «Я намагався зробити неможливе – намалювати саме світло».

Після довгих років бідності та невизнання, коли художник намагався продати 25 картин за 500 франків, в кінці 19 ст. приходить нарешті довгоочікуваний успіх. Колекціонери купують його картини, ціна їх сягає від 15 до 40 тис. франків. Одна за другою проходять його виставки, але ставши всесвітньо відомим Клод Моне замикається в стінах свого будинку – садиби Живерні, де він створив ще один шедевр мистецтва – чудовий сад.

Клод Моне завжди любив квіти і завжди їх малював. Оселившись в 1883 році в селі Живерні, день за днем (майже половину свого життя – 43 роки!) Моне створював сад. Спочатку – Нормандський, а потім – дивовижний водний сад.

Частина біля будинку, – верхній, або квітковий сад, – була влаштована на місці городу. «Садиба в Нормандії», витримана в традиційному французькому стилі. Центральна алея прикрашена залізними арками, за якими підіймаються виткі троянди. Сад розділено на клумби, де квіти різні за висотою створюють об’єм.

Через десять років після свого приїзду в Живерні Моне купив ділянку землі по сусідству зі своїм маєтком по інший бік залізниці. Він перетворив її на ставок «з водними рослинами заради розваги та відпочинку для очей, а також в сюжет для малювання». При плануванні водного саду Моне радився з японським садівником, який гостював в Живерні.

У 1895 році Моне будує знаменитий японський місток, який ніби перекочував у сад з гравюри Хокусая.

Після смерті Моне в 1926 році його син Мішель успадкував будинок і сад в Живерні. На жаль, після Другої світової війни садиба в Живерні прийшла в занепад. Але у 1966 Мішель Моне передав садибу Академії витончених мистецтв, яка ухвалила рішення відновити сад.

З маленьких шматочків, розкиданих по світу: ескізів, фотографій, бланків замовлень, які робив Моне, нарисів журналістів, - знову спробували створити цілісну картину. Майже десять років треба було, щоб повернути будинку і саду його колишню красу.

Клод Моне, займає третю сходинку в рейтингу найдорожчих художників світу за підсумками відкритих аукціонних продажів на лютий 2015 року. Аукціонна вартість його 300 робіт, що входять в 10000 найдорожчих творів образотворчого мистецтва в світі, становить 2106,080 млн. $. Середня вартість робіт Моне 7,020 млн. $.

Робота літнього кіноклубу триває...


Джерело

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua