Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Но я їх люблю…

27.05.2016

Но я їх люблю…

Привід був цього вечора особливий, зворушливий: в відомому київському видавничому домі «АДЕФ-Україна» побачили світ перші два томи творів Юрія Григоровича під загальною назвою «Биоритмы ночного дождя».

Наскільки чудово, коли мрії людини здійснюються, навіть якщо її вже немає з нами. Цю добірку задумав ще сам Ю. Каплан майже за рік до своєї трагічної загибелі у 2009 році, ретельно добирав поетичні твори. Коли все було майже готовим, щось інше почало відволікати, виявилися більш нагальні питання, подальша праця над двотомником все відкладалася, відкладалася… Тепер вже родина поета, його близькі друзі й колеги втілили в життя задум Юрія Григоровича та ще й розширили працю, адже до двох поетичних книг, сподіваємось, у найближчому майбутньому вийде ще й третя – публіцистичні твори, виступи на радіо тощо, багато з яких написані українською.

Перше слово було надане дочці Юрія Каплана Анні Мялковській, яка не тільки опікувалася випуском книжок, а й спеціально приїхала з Німеччини зі своїми дітьми – онуками Юрія Григоровича – Олександром та Юлечкою. Анна розповіла про історію створення книги, про всіх, хто долучився до її видання, читала вірши Каплана – тембр її голосу та манера читання настільки схожі на батькові, здавалося, ніби сам поет присутній серед нас.

Після цього виступила громадський та політичний діяч, архітектор Лариса Скорик. «Йому, - стражу незчисленних скарбів люблячої душі, - як порятунок відкрилося у щасті та печалі, «что Любовь, и Надежда, и Вера немыслимы во все времена», що кохання поета до буття зобов’язане бути незримим та безрозсудним, бо воно – «пожизненный жребий», що відчай – нестерпний, бо є надія, що віра – код життя, а слово Поета від самого початку належить Божому суду…» - такі слова знайшла у передмові до збірки Лариса Павлівна та зосередилась саме на темі кохання у поезії Ю. Каплана.

Теплі слова в пам’ять Юрія Каплана прозвучали від відомого скульптора Володимира Мельниченка, автора художнього оформлення збірки. Його спогади завжди цікаві, змістовні, в них – історія нашої країни, її видатних особистостей минулих часів.

Ведучий презентації, співробітник бібліотеки ім. О. Шварцмана та помічник Голови Правління Конгресу літераторів України Марат Страковський порівняв нову книгу з дитиною, яка з’явилася на світ. І якщо всіх причетних до створення книги (автора, упорядників, художників-оформителів) можна вважати її «батьками», а бібліотеку, куди видання потрапить після презентації – «школою» із бібліотекарями-«вчителями», які нададуть книзі «путівку у життя», то є ще й «лікарі», які допоможуть з’явитися дитині-книзі у світ – в нашому випадку це видавництво. Тож наступне слово було надане директору «АДЕФ-Україна» Аллі Істоміній, яка наголосила на тому, що для неї та колег було дуже приємно працювати над виданням творів Юрія Каплана, що мають і велику літературну цінність, і вагоме суспільне значення. А ще нова збірка займе своє почесне місце на полицях провідних бібліотек України, куди за загальноприйнятою практикою, його відправило видавництво.

Серед інших доповідачів на презентації слід відзначити академіка Національної академії наук України, історика Петра Толочка; академіка, поета та публіциста, заслуженого машинобудівника України Олександра Мозжухіна; визначного київського поета, керівника літературної студії «Треті ворота» (яку колись заснував і довгі роки очолював Ю. Каплан) Володимира Гутковського. У кожного з них знайшлися слова подяки на адресу тих, хто працював над збіркою.

Що ж ще можна сказати про захід? Мабуть найкраще висловилася відома творча постать, художник, режисер-аніматор (мультиплікатор) та педагог Олена Касавіна, яка відзначила щиру, теплу, невимушену атмосферу вечора, де зібралися однодумці, поціновувачі поетичного слова.

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua