Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
У бібліотеці ім. С. Васильченка було проведено Годину пам’яті до Дня трагедії на Чорнобильській АЕС під назвою «Чому Зірка - Полин упала в наші ріки?»

26.04.2016

У бібліотеці ім. С. Васильченка було проведено Годину пам’яті до Дня трагедії на Чорнобильській АЕС під назвою «Чому Зірка - Полин упала в наші ріки?»

Двадцять шостого квітня 2016 року виповнюється 30 років від дня ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Це найбільша в історії атомної енергетики аварія. Реактор четвертого енергоблоку вибухнув, радіоактивні частки йоду, стронцію та цезію поширилися на північну частину України, Білорусі, Прибалтики, Польщі, Швеції, Фінляндії та інших країн.

Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви, Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

Населення району Чорнобиля (185 тисяч) і міста Чорнобиля (14 тисяч) значною мірою було евакуйоване. Однак в місті і в 2016 році продовжує проживати невелика кількість населення — ті, хто відмовилися залишити рідне місто.

Прип'ять — місто обласного значення в Київській області. Засноване 4 лютого 1970 року на березі річки Прип'ять, поблизу залізничної станції Семиходи. Населення евакуйоване через катастрофу на ЧАЕС у 1986 році, внаслідок якої місто опинилося в зоні відчуження ЧАЕС.
Головним приводом для заснування міста стало будівництво однієї з найбільших в Європі атомних електростанцій — Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС).
Чисельність населення за станом на 1985 р.— 47 500 осіб, більш ніж 25 різних національностей. Жителів 63-х сіл і селищ теж було евакуйовано.

Заростають деревами і травою опромінені села. Поступово руйнуються покинуті хати, випромінюючи сотні мікрорентген. Але не змовкає Чорнобильський реквієм над Україною і в душах людей. Було Полісся і більше нема, знеслося з чорнобильським вибухом у розплавлене небо.

Ім’я міста Чорнобиль, цілком ймовірно, могло утворитися від слова “чорнобильник” – так у давнину в народі називали полин.

На заході учні розширили знання про Чорнобильську трагедію, отримали інформацію про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Розповідаючи про трагедію ЧАЕС, учнів познайомили з творами українських письменників, зокрема зупинились на поетичній книжці І. Драча "Храм сонця". У ній була опублікована поема "Чорнобильська мадонна". В основу поеми лягли події трагедії 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як невигойна рана на тілі України. Поемою-піснею, скорботною піснею відгукнувся поет Драч на ці події.

З важким серцем пише поет:
"Тяжко пишу, зболено розмірковую,
Словами гіркими наповнюю аркуш"...

Дуже зацікавились діти фотоальбомом «Чорнобильський репортаж», у якому розміщені рідкісні знімки, зроблені в небезпечних умовах з високоактивними дозовими навантаженнями фотокореспондентом Ігорем Костіним.

Такі заходи сприяють вихованню співчуття до чужого болю, любові до рідного краю, природи. Виховують людяність, доброту, згуртованість.
Чорнобиль - не лише технологічна катастрофа. Це і людська катастрофа, вплив якої відчутний і сьогодні.
Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС всі присутні вшанували хвилиною мовчання.

Нові надходження
Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua