Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Найрідніша мова моя

03.03.2016

Найрідніша мова моя

«Нації не вмирають від інфаркту: спочатку в них відбирає мову…» - писала Ліна Костенко. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова – це характер народу, його генетична пам’ять, історія та духовна могутність. Людина стає свідомою, оволодіваючи мовою своїх батьків.

Усвідомлюючи важливу роль вивчення мови, з якою дитина входить у світ, прилучається до загальнолюдських цінностей у їх національній своєрідності, ми запросили в бібліотеку ім. Євгена Плужника учнів молодших класів на зустріч з українськими письменниками і поетами. «Письменники поетизують рідну мову так само, як і рідний край, його пейзажі, як свій народ. Саме письменники використовують Рідну мову не просто як засіб комунікації, не тільки як знаряддя формування думок, а значно інтимніше — як одне з головних джерел патріотичних почуттів, як рецептор духовно-емоційної сфери людини».

Сьогодні серед запрошених до бібліотеки були:
Анатолій Горовой – історик, поет, сценарист, художник, Роман Кухарук - голова правління «Українського клубу», Тетяна Іванчук – голова правління «Всеукраїнської творчої Спілки» та Інна Ковальчук – член Спілки письменників України, лауреат літературних премій, Василь Мошуренко – поет, прозаїк.

В програмі заходу пройшов бліц-турнір з історії української мови. В ході імпровізованого уроку рідної мови діти декламували вірші, співали. Серед діточок виявилися поети – початківці, які із задоволенням поділилися своїми творчими досягненнями.

Нові надходження
Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua