Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Академік Сергій Комісаренко в гостях у єврейської бібліотеки

28.01.2016

Академік Сергій Комісаренко в гостях у єврейської бібліотеки

2016 рік в Україні проходить під знаком вшанування жертв Бабиного Яру, адже у вересні цього року ми відзначатимемо 75-і роковини трагедії. Одним із заходів до цієї сумної дати напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту стала зустріч з академіком Національної академії наук України та Національної академії медичних наук України, видатним українським вченим, громадським та політичним діячем Сергієм Комісаренко, що відбулася в бібліотеці імені Ошера Шварцмана 26 січня.

Сьогодні Сергій Васильович входить до складу комітету з підготовки цьогорічних жалобних заходів, а 25 років тому, у часи становлення Незалежності України він, на посту заступника Голови Ради Міністрів УРСР (пізніше - віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань) став одним із ініціаторів масштабного оприлюднення цієї трагедії. Академік зміг переконати тодішнього Голову Верховної Ради України, майбутнього Першого Президента Незалежної України Леоніда Кравчука в необхідності показати світові, що Україна стоїть на шляху толерантності, рівного ставлення до усіх своїх громадян, незалежно від їх національності, віросповідування тощо.

Одним із перших кроків С. Комісаренка на було залучення до участі у заходах широкого кола світової політичної, культурної і наукової еліти, а саме: 41-го Президента США Джорджа Буша (його молодший брат Джонатан був у складі американської делегації на меморіальних заходах, що відбулись 25 років тому в Бабиному Ярі), відомих американських акторів Кірка Дугласа і Джека Ніколсона, автора поеми «Бабин Яр» Євгена Євтушенка.
Великою проблемою стало запросити на заходи ізраїльську делегацію – адже тоді у СРСР (і, звісно ж, в УРСР) не було жодних дипломатичних відносин з єврейською державою. Та академіку вдалося розв’язати і цю проблему – потім він підтримував дружні стосунки з правозахисником Симоном Візенталем, письменником Елі Візелем, всесвітньо відомим деригентом Зубіном Метою та багатьма іншими. Разом з відомими єврейськими громадськими діячами Олександром Шлаєном та Іллєю Левітасом їм вдалося встановити на місці розстрілів євреїв у Бабиному Ярі новий пам’ятний знак – Менору, біля якої і відбулися у 1991 році заходи до 50-ї річниці трагедії.

Розповіді Сергія Комісаренка про ті пам’ятні події перемежалися цікавинками з його особистого життя, наукової роботи, підкріплювалися фото презентацією з особистого архіву. У 1981 році, у розпал «холодної війни», вчений працював у Нью-Йоркському протираковому центрі та на запрошення друзів не тільки відвідав Центральну синагогу цього міста, а й виступив перед єврейською громадою. Були й інші цікаві знайомства та дружба – з майбутнім прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, з десидентом, а нині громадським діячем Ізраїлю Натаном Щаранським, великим польським режисером Єжи Гоффманом…

А на останок було загальне фото та запис у книзі почесних гостей бібліотеки: «Щиро дякую за гостинність і бажаю успіхів бібліотеці у такій важливій та благородній діяльності. Ваш С. Комісаренко».

Нові надходження
Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua