Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
"Маю право на обов'язок"

11.12.2015

"Маю право на обов'язок"

10 грудня в рамках Весвітнього тижня права у бібліотеці № 9 відбувся надзвичайно цікавий правовий тренінг "Маю право на обов'язок", який для восьмикласників 61 школи провела офіцер поліції Владислава Віталіївна Пустова. Пані Влада - психолог за освітою і її безпосередня робота як оперативника пов'язана саме з дітьми.

З книжкової виставки-полеміки "Діти повинні жити в світі краси та любові" наші гості дізналися про те, що ще 100 років тому офіційно у дітей не було жодних прав. Дитина вважалася такою собі "недолюдиною" навіть у розвинених країнах. Перші спроби захистити дитинство були зроблені Лігою Націй у Женевській декларації 1924 року.
Друга спроба - Декларація прав дитини, прийнята ООН 1959 року, також була лише рекомендаційним документом. І тільки у 1989 році була розроблена та підписана Конвенція про права дитини, яку Україна ратифікувала у 1991 році. - Правовий захист дитинства і власне затверджене право на повноцінне дитинство на міжнародному рівні світ отримав лише в останньому десятилітті минулого сторіччя.

Але не лише права має кожен з нас. Кожна людина, яка живе в соціумі, має певні обов'язки, і їх вона має сумлінно виконувати. Саме про співвідношення прав та обов'язків говорила з підлітками Влада Пустова. Що є злочином і правопорушенням? Про які небезпеки варто знати і дітям, і батькам? До кого звертатися по допомогу? Які прості заходи вживати для того, щоб уникнути неприємних і небезпечних ситуацій?

Маючи чималий досвід оперативної роботи, пані Влада наводила надзвичайно показові приклади. Разом із підлітками вона моделювала та розбирала складні ситуації: крадіжки в транспорті, шахрайство, хуліганство й напади, розкручування підлітків "на слабо". По кожній ситуації розбирались мотиви й покарання, рівень відповідальності.

Школярі і викладач не хотіли йти з бібліотеки після заходу і продовжили неформальне спілкування з нашою гостею. Було видно, що ця зустріч стала корисною для всіх сторін.

Ми надзвичайно вдячні за цю зустріч нашому тендітному офіцеру поліції Владиславі Пустовій, котру на фото легко сплутати із восьмикласницями.

Нові надходження

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua