Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Духовний екскурс про міжконфесійну толерантність"

19.11.2015

"Духовний екскурс про міжконфесійну толерантність"

18 листопада у бібліотеці № 9 ми провели духовний екскурс про міжконфесійну толерантність "Книга книг - дорогою від Вед до Євангелія" (до Дня толерантності)

У заході взяли участь восьмикласники 70-ї школи. В сучасному світі потреба толерантності постає дуже гостро. Ми бачимо, до яких конфліктів призводять розбіжності в ідеологіях, у політичних поглядах. Проте ворожість і розбрат найкраще проростають там, де править бал невігластво.
Книжкова виставка "Толерантність - дорога до себе" допомогла нам подолати страхи і непорозуміння, які пов'язані із елементарним незнанням чужих традицій та вірувань. Восьмикласникам було дивно чути що Іслам, Християнство й Іудаїзм - це релігії одного кореня, які засновані на монотеїзмі (єдинобожжі) іудеїв.

Мало того, украй незвичною виявилася "новина", що індуїзм в своїй основі - це також монотеїстична релігія. Адже Брахма, прабатько світу, побачивши, що людям важко його осягнути, розпався на тисячі скалок-богів, аби полегшити нам життя.

Усі світові релігії містять високі етичні норми, у яких декларується цінність життя, пізнання і поваги до інших. Але послідовники й адепти релігійних шкіл та напрямків тлумачать все на свій розсуд, і тоді виникають криваві хрестові походи під символом Христа, який вчив любові й братерству. Тоді духовний джихад проти невігластва (дослівно Джихад - це боротьба з власними пороками, несправедливістю, зусилля спрямованні на сумлінну працю та навчання) обертається фізичним джихадом проти невірних (інакомислячих).

Але зрозуміти іншого неможливо, якщо ми не розуміємо самих себе. Ми вчилися себе любити: називали свої імена і ті риси, за які себе любимо. Шукали що нас об'єднує і що вирізняє: ділилися на тих, хто любить вівсянку і тих, в кого зараз взуття на шнурівці; в кого карі очі і хто з дівчат народився у серпні; хто не грає у WOT і хто любить котів більше за собак; хто читає перед сном і хто збирає гроші на концерт улюбленого гурту.

Це було незвично і цікаво, бо підлітки, які вчаться 8 років дізнавалися про схожі звички у своїх однокласників, про які навіть не здогадувались.

Дізнатися, що цінує інший - це також практична толерантність.

Нам було важко розійтися, бо виявилося, що дізаватись і розкривати особистості своїх однокласників - це надзвичайно цікаво. А хіба не із взаємної цікавості виростає дружба?

Нові надходження
Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua