Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
"Феномен тоталітаризму"

19.11.2015

"Феномен тоталітаризму"

17 листопада у бібліотеці № 9 відбулася бесіда-дискусія "Феномен тоталітаризму" (в рамках тижня знань з ОБЖ)
до бесіди були залучені 9-класники та вчителі 70 школи.

Згідно "Вікіпедії" Тоталітаризмом вважається політичне панування, яке вимагає необмеженого керування підлеглими і їхнє повне підкорення поставленим згори політичним цілям. Примусова уніфікація і невпинна жорстокість тоталітарної влади зазвичай обґрунтовується внутрішніми або зовнішніми загрозами існуванню держави.
Тоталітаризм зазвичай передбачає наявність фігури вождя (фюрера), диктатуру і терор[3], регулярну мобілізацію населення в масові організації, ізоляцію або вбивство фактично або потенційно незгодних[4].

Тоталітарний політичний режим є протилежністю демократичної правової держави.

В політології поняття «тоталітаризму» найперше було використано для характеристики фашистського режиму Муссоліні в Італії, але згодом воно поширилось на позначення нацистського режиму Третього Рейху та радянського сталінізму.

Ми говорили про феномен конформізму, без якого неможливі такі явища як авторитаризм та тоталітаризм. Влада авторитета, звичка до покори - це ті важелі якими керуються диктатори. 40 млн доносів за часів Сталіна написали не чекісти чи працівникі КДБ, їх написали 40 млн. пересічних громадан СРСР. Працівники таборів смерті в нациській Німеччині: медсестри, які вбивали немовлят, солдати, які натискали кнопки запуску газу до камер з людьми, - усі вони вважали, що на них немає прямої вини, адже вони лише виконували наказ. Це і є конформí́зм (від пізньо лат. conformis — «подібний», «схожий») — морально-політичний термін, що означає пасивне, пристосовницьке прийняття готових стандартів у поведінці, безапеляційне визнання існуючого стану речей, законів, норм, правил, безумовне схиляння перед авторитетами, ігнорування унікальності поглядів, інтересів, уподобань естетичних та інших смаків окремих людей і т. д.

Психолог Стенлі Мілгрем говорив, що міг би набрати працівників концтабору у будь-якому сучасному містечку Америки/ світу. Адже схильність до конформізму демонструють понад 60% громадян розвинених країн.

Історичні зрушення, подвиги, роблять якраз нон-кнформісти або ж пасіонарії, які долають страх смерті. Долають його заради ідей, заради інших, заради мети.

Тоталітаризм неможливий там, де люди ставлять цінність життя інших вище авторитетів і норм.

Це була цікава розмова, ми вчились розв'язувати конфліктні ситуації. Вчились долати страх бути іншим, йти проти течії. Це дуже не просто підліткам, які шукають пітримки і бояться виділятися на фоні групи. Але саме з цього починається свобода й творчість.

Дуже приємно, що вчителі також були активними і абсолютно не нав'язували свою думку як єдино можливу.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua