Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
“Всесвітній день мови романі" в бібліотеці № 132

06.11.2015

“Всесвітній день мови романі" в бібліотеці № 132

05 листопада 2015 року у ромському інформаційному та культурно-освітньому центрі "Чіріклі" у приміщенні бібліотеки № 132 Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва пройшла зустріч з нагоди оголошення 5 листопада “Всесвітнім днем мови романі”, що святкується щорічно.
На зустрічі були присутні учні Київського вищого училища сервісу та дизайну, читачі бібліотеки, які цікавляться ромською тематикою.
Присутні заслухали ґрунтовну, інформаційно насичену і цікаву доповідь Наталії Зіневич, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.
Мелодією віршів зачарувала гостей центру відома ромська поетеса пані Раїса Борисівна Набаранчук, яка творить під псевдонімом «Рені романі». Вона декламувала свої вірші ромською та українською мовами.
Щодо значущості мови як об’єднуючого фактора для світової ромської громади у сучасному та історичному контексті, переслідування та знищення ромів за часів Другої Світової Війни була промова Михайла Івановича Тяглого, відповідального редактора часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі».
За результатами активності, обізнаності у традиціях, етнографічних рисах, історії ромської нації, серед учнів Київського вищого училища сервісу та дизайну були обрані найкращі. Ці учні нагороджені безкоштовними запрошеннями на Міжнародний циганський фестиваль «Амала − 2015», який відбудеться у м. Києві 27 − 28 листопада 2015 року.
Зустріч пройшла у святковій, теплій та дружній атмосфері. Всі учасники зустрічі зазначали, що відкрили для себе багато нового не тільки щодо ромської мови, але взагалі про історію, традиції та культуру ромів.
Запрошуємо всіх, кому цікава ромська тематика на наступні зустрічі у ромському інформаційному та культурно-освітньому центрі "Чіріклі" за адресою: Уссурійський пров., 8.

Нові надходження
Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua