Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
“Всесвітній день мови романі" в бібліотеці № 132

06.11.2015

“Всесвітній день мови романі" в бібліотеці № 132

05 листопада 2015 року у ромському інформаційному та культурно-освітньому центрі "Чіріклі" у приміщенні бібліотеки № 132 Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва пройшла зустріч з нагоди оголошення 5 листопада “Всесвітнім днем мови романі”, що святкується щорічно.
На зустрічі були присутні учні Київського вищого училища сервісу та дизайну, читачі бібліотеки, які цікавляться ромською тематикою.
Присутні заслухали ґрунтовну, інформаційно насичену і цікаву доповідь Наталії Зіневич, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.
Мелодією віршів зачарувала гостей центру відома ромська поетеса пані Раїса Борисівна Набаранчук, яка творить під псевдонімом «Рені романі». Вона декламувала свої вірші ромською та українською мовами.
Щодо значущості мови як об’єднуючого фактора для світової ромської громади у сучасному та історичному контексті, переслідування та знищення ромів за часів Другої Світової Війни була промова Михайла Івановича Тяглого, відповідального редактора часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі».
За результатами активності, обізнаності у традиціях, етнографічних рисах, історії ромської нації, серед учнів Київського вищого училища сервісу та дизайну були обрані найкращі. Ці учні нагороджені безкоштовними запрошеннями на Міжнародний циганський фестиваль «Амала − 2015», який відбудеться у м. Києві 27 − 28 листопада 2015 року.
Зустріч пройшла у святковій, теплій та дружній атмосфері. Всі учасники зустрічі зазначали, що відкрили для себе багато нового не тільки щодо ромської мови, але взагалі про історію, традиції та культуру ромів.
Запрошуємо всіх, кому цікава ромська тематика на наступні зустрічі у ромському інформаційному та культурно-освітньому центрі "Чіріклі" за адресою: Уссурійський пров., 8.

Нові надходження
Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua