Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Свічі не гаснуть – серце крають»

02.10.2015

«Свічі не гаснуть – серце крають»

1 жовтня в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана ЦБС Шевченківського району м. Києва відбувся меморіальний вечір з нагоди 74-ї річниці трагедії у Бабиному Ярі.
Відкрився він дуже пронизливо: уривками з поеми «Бабин Яр» київської поетки Євгенії Молчанової (читав співробітник бібліотечної системи Марат Страковський) та зворушливою єврейською піснею «Мамеле» («Мамочка») у виконанні юного музиканта, акторки театрального проекту «Studio Ш-А!» Адель Шурубури. Ведучий зустрічі, керівник Центру творчих ініціатив Київської міської єврейської громади Владлен Портніков оголосив хвилину мовчання: «Вшануємо разом пам'ять загиблих у полум'ї Голокосту!» - цей заклик організаторів зустрічі – бібліотеки ім. Ошера Шварцмана і Центру творчих ініціатив - підтримали всі присутні.
Потім сталося головне: в рамках заходу відбулася презентація книги польського поета Матеуша Пєньонжика «Голосіння» (білінгва, українські переклади Ігоря Пізнюка). Зауважимо, що першу презентацію книги поезій, присвячених трагедії єврейського народу було зроблено ще у 2008 році, та нещодавно було надруковано ще тисячу екземплярів.
Вступ до збірки написав директор Українського Центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський. «Ця книга – один з небагатьох проявів літературного переосмислення Голокосту, - сказав вчений під час презентації. - У нас в країні дуже мало художньої літератури, яка б стосувалася цієї теми. Тільки вчора я виступав у Технологічному ліцеї ОРТ, виступав для людей, які народилися вже у двадцять першому столітті. Дуже важко розмовляти з ними про історичні події, що відбувалися в сорокових роках століття минулого. Однак нам з вами важливо розуміти, що саме ця молодь готова читати, і такі книги допомагають їм краще розуміти те, що відбувалося в ті часи».
Книга має два розділи, один з яких присвячений Треблінці, інший – Бабиному Яру. «Я почала знайомство з книгою, лише з одного твору Матеуша. Багато років він ходив на єврейський цвинтар свого рідного містечка, Перемишля, потім відвідував архів, намагався знайти історію життя людей, чиї могили він бачив. Двадцять творів, які увійшли до книги народились саме на єврейському цвинтарі, - розповіла Дорота Яворська, автор ідеї та редактор книги. – Я запропонувала моєму другові написати ще й про Бабин Яр. Так, він ніколи тут не був, та мені здалося це дуже важливим. Він написав ще сім віршів (по кількості світильників у Менорі) – сім пронизливих віршів».
На презентації виступила консулярний аташе Посольства Республіки Польща в Україні пані Агнешка Рончка: «Я абсолютно згодна, що про події тих часів треба говорити постійно. Дуже приємно, що молодь хоче знати і читати. Та мені здається, що історична література не може передати почуття настільки ж ємко і зрозуміло як один єдиний вірш. Тож рада, що проект (книги) виявився вдалим, і ми знову зустрілись для його презентації».
В такому ж ключі виступали й інші учасники презентації – директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт, мистецтвознавець, вдова відомого громадського діяча Олександра Шлаєна Алла Ревенко. Спогадами про зустрічі з очевидцями трагічних подій ділилися члени Конгресу літераторів України Людмила Усенко і Анатолій Зарицький.
Саму ж книгу «Голосіння» з автографами причетних до її створення і листівками-афишами, кожному учаснику і гостю зустрічі подарував давній читач бібліотеки і автор ідеї вечора Євген Дейнека. Такі ж екземпляри завдяки нашому меценату отримає кожна бібліотека Шевченківського району Києва.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua