Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Знайомий незнайомець"

17.09.2015

"Знайомий незнайомець"

Саме так ми назвали книжкову виставку, присвячену 355-річчю від дня Народження Даніеля Дефо. Познайомитись із маловідомими сторінками життя видатного англійського письменника до бібліотеки № 9 завітали п'ятикласники 61 школи.

Школярам надзвичайно цікаво було дізнатись про те, що Даніель Дефо – людина багатьох талантів, зокрема батько британської журналістики і не дуже вдалий бізнесмен, який наробив боргів, що їх за тодішнім курсом фунта вистачило б, щоби купити всю сучасну київську Троєщину.

Для більшості англійський письменник Даніель Дефо — автор роману "Робінзон Крузо", перекладеного різними мовами світу, однак далеко не всім відомо, що він був одним із найвидатніших політиків Англії кінця XVII — середини XVIII ст. Так як комерційний талант привів юного Даніеля майже до зубожіння, він починає шукати себе в царині літератури, спершу в журналістиці. Дефо писав гостро-політичні памфлети з критикою королівського уряду. За це 1703 року памфлетиста заарештували й кинули до Ньюгетської в'язниці, де він із невеликою перервою пробув майже два роки. До того ж 1703 року він тричі стояв біля ганебного стовпа, однак замість недоїдків натовп шанувальників закидав його квітами. Пам'яткою цих подій став славетний памфлет "Гімн ганебному стовпу", написаний у в'язниці.
Майже 10 років Дефо випускав гостро-політичну газету "Огляд", яка заклала підвалини усієї сучасної журналістики Британії. Протягом життя Дефо створив близько 250 праць різних жанрів — від поезій до прозових памфлетів і масштабних романів. Йому належить авторство величезної кількості публіцистичних статей, нарисів, історичних та етнографічних праць. Навіть праця про історію привидів.

Роман-робінзонада— прикметна риса літератури не лише XVIII століття, а й наступних етапів у розвитку світової літератури. Зразками романів-робінзонад є твори: "Острів Фельзенбург" Й. Шнабеля (1751), "Новий Робінзон" Й. Кампе (1779), "Швейцарський Робінзон" Вісса (1812—1827), "Відлюдник Тихого океану" Псішарі (1824), "Російський Робінзон" С. Турбіна (1879).

Традиції робінзонад продовжуються і нині.

Ми з дітьми згадували такі твори: "Мауглі" Р. Кіплінга, "Пригоди Робінзона Кукурудзо" В.Нестайка. Особливо здивувались юні читачі шпигунським історіям про видатного письменника. Адже він був першим королівським шпигуном! Просто "дідусь" Джеймса Бонда.

Нові надходження
Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua