Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Година патріотичного виховання "Звитяжці духу"

16.09.2015

Година патріотичного виховання "Звитяжці духу"

11 вересня у бібліотеці № 9 відбулася зустріч восьмих класів СЗОШ 61 з Андрієм Мельником, офіцером 92 окремої моторизованої бригади, учасником бойових дій в зоні АТО.
Інформаційна виставка "Звитяжці духу" - демонструвала актуальні статті з періодики про долю Надії Савченко, про ситуацію на Сході України та вояків, які захищають наш світ від війни та бандитизму.

Андрій Анатолійович - вчитель історії 35-ї ЗОШ м. Києва. Звичайна мужня людина, такий само, як кіборги, котрі захищали Донецький аеропорт. Він невисокого зросту, худорлявий і усміхнений. Якби не військова форма, то навряд чи б ми здогадались, що перед нами офіцер із міцною волею, у котрого в підпорядкуванні майже сотня вояків та бойова техніка.

Про що ми спілкувалися і що цікавило підлітків:
Андрій Анатолійович почав із того, що сьогодні 11 вересня світ відзначає трагічну дату безпрецедентного терористичного акту в США, яка стала точкою відліку прогресуючого тероризму. І нам варто чітко усвідомлювати, що на Сході України ми маємо справу не просто із російськими військами чи сепаратистами, а з масовим тероризмом, якій спонсується нашим східним сусідом.

Що таке АТО для тих, хто по цей і по той бік Сіверського Донця? (річка в Луганській області, по якій проходить лінія фронту)
Що таке сучасна війна?
Хто захищає Україну? - Історії бойових друзів: київські бізнесмени, харківські вчителі, сільські мотористи. Хтось пройшов Іловайській котел, був у полоні, але вони знають за що стоять, бо проти них - російський спецназ, російські танки й гради, які не продаються у воєнторзі (як би нас в тому не переконували східні сусіди). І якщо не захищати Україну на Сході, то війна, наче ракова пухлина, розростеться по всій країні.

Говорили про поступове усвідомлення своєї українськості місцевим населенням Луганщини. Бо ті, хто на власні очі побачили "руський мір" - більше туди не хочуть.

Звичайно, школярів цікавило, з ким вчителю було легше: із учнями, чи із військовими підлеглими? На що пан Мельник чесно відповів, що навіть із найбільшими баламутами в школі упоратись легше ніж із 30-50-річними чоловіками. Бо кожен дорослий сам собі авторитет. Тому справжні офіцери завжди намагаються подавати особистий приклад: від зовнішнього вигляду і поведінки до чіткості виконання команд та поводження зі зброєю.

Учні 61 школи подарували Андрію Анатолійовичу саморобний браслет-оберіг і розповіли про свої волонтерські ініціативи: як вони навідують поранених у військовому шпиталі, пишуть листи, збирають допомогу. Адже у декількох учнів батьки також несуть службу у зоні АТО.

Ми побажали Андрію Мельнику, який 15 вересня повертається в розташування своєї частини, швидкого закінчення АТО і мирних зустрічей в колі друзів.

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua