Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Свято зі сльозами на очах»

12.05.2015

«Свято зі сльозами на очах»

Хоч минуло багато років, та мабуть немає у нашій країні людини, родини якої б не торкнулися події страшної війни проти нацизму. Можна по різному трактувати події тих часів і, безумовно, треба вивчати і переосмислювати багато історичних фактів, та нас усіх об’єднує пам’ять про полеглих та шанування Дня великої Перемоги, який, за словами відомої пісні, ми зустрічаємо «зі сльозами на очах».

Творча акція відкрилася кадрами воєнної кінохроніки про визволення Києва і України від коричневої чуми: «Як весняний Дніпр, ворогів змете Наша Армія, Наш Народ» звучало з екрану телевізора. А потім у виконанні різних поколінь майстрів прозвучали пісні і вірші воєнних часів. Після кожного виступу шквал аплодисментів та ті самі сльози: «Темная ночь» и «Смуглянка» от народного артиста України Олександра Василенка, «Ночь коротка» виконала солістка Національної опери і також народна артистка нашої Держави Людмила Семененко. Баян у руках чудового музиканта Сергія Шматка зачаровував своїми мелодіями глядачів, надихав підспівувати. У супроводі цього ж музичного інструменту виконав пісню «Степом, степом» соліст оркестру Головного управління надзвичайних ситуацій м.Києва Павло Зубов.

Ще на початку зустрічі у виконанні хлопчика-підлітка Микити Федоренка прозвучав вірш «Расскажи мне душка о войне». Йому, а разом з тим і всім нам, присутнім на заході, відповів і розповів про війну ветеран, генерал та вчений, поет і співак Марат Михайлович Григор’єв. Особливо цікаво було почути від почесного та шанованого гостя вірші, присвячені його бойовим побратимам-євреям, з якими колись він обороняв від фашистської навали Ленінград.

Під звуки реквієму ми встали і схилили голови на честь тих, хто здійснивши подвиг, залишився лежати «в полях за Вислой темной», хто повернувся з війни та мирно спочив у родинному колі, та тих небагатьох, хто досі серед нас…
Для ветерана, для дітей війни, які також були у залі, для усіх гостей заспівали діти-учасники естрадного проекту «Фабрика зірочок»: Настя Товстенко в однострої солдата Червоної армії виконала «Катюшу», а Кироло Свита – незабутніх «Журавлів».
Вже декілька поколінь киян поважають творчість дійсно заслуженого колективу «Либідь». У виконанні солісток цього гурту ми почули ще одне попурі – і знову підспівували не тільки глядачі, а й їх колеги-артисти.

Музичні номери перепліталися з літературною частиною – а це були вірші поетів-фронтовиків Булата Окуджави і Давида Самойлова, Володимира Висоцького і Юрія Каплана! Звучали ці твори у виконанні директора Київської міської єврейської громади Анатолія Шенгайта, помічника голови Правління Конгресу літераторів України Марата Страковського, актора, відповідального секретаря Київського відділення Національної спілки театральних діячів України Владлена Портнікова та заслуженого діяча мистецтв України Алли Мігай. Останні двоє і вели цей вечір, а Алла Вілоріївна у супроводі піаніста Миколи Дівіна ще й заспівала нам: «Жди меня, и я вернусь…»
І вже наостанок неперевершена Людмила Семененко заспівала: «И значит нам нужна одна победа, одна на всех, мы за ценой не постоим». Одна з пісень великої Перемоги завершувала вечір.

До заходу було підготовлено ще й цікаву виставку – стіни зали прикрасили репродукції фотографій фронтового кореспондента, киянина Якова Давидзона. Пішовши на фронт з перших днів війни він закінчив її у 1945-му, а з 1942 по 1944 рік вів літопис партизанських загонів України – з’єднань Ковпака, Федорова, Попудренка. Про життя Якова Борисовича, якого, нажаль, вже немає з нами, та представлену виставку «Шляхами партизанської слави України» розповіла мистецтвознавець Алла Миколаївна Ревенко-Шлаєн.

Нові надходження
Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua