Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Король Лір, який розмовляв на їдиш»

18.03.2015

«Король Лір, який розмовляв на їдиш»

Вступне слово до зустрічі прозвучало у виконанні українського єврейського поета Григорія Фальковича – твори були присвячені діячам науки і культури які загинули у страшні 30-50-і роки минулого століття та, зокрема, Соломону Міхоелсу.

Ну а якщо День театру, то й без театру ніяк. Виставу «Шолом-Алейхем, Київ!» представив новий київський єврейський театральний проект «Studio Ш-А!». Як зазначила у передмові директор музею Шолом-Алейхема, мистецтвознавець Ірина Климова, це не тільки новий проект, а й нова форма роботи, де автори і актори намагаються відтворити традиції літературних читань початку ХХ століття, додавши до цього елементи театралізації. Авторами вистави, яку після трирічної перерви відновили спеціально для цієї зустрічі, стали співробітниця Музею історичного центру м. Києва Олександра Моржевська і працівник бібліотеки ім. Ошера Шварцмана Марат Страковський. Олександра ж виявилася ще й не аби якою акторкою, виконавши сама у виставі ролі пересічної киянки того часу та доньки Шолом-Алейхема Лялі. Колоритний вигляд мав і її партнер Дмитро Шевченко (до речі, також музейний працівник!) у ролях єврея-хазяїна заїжджого будинку та Вевіка – брата письменника. А роль самого Шолом-Алейхема виконав відомий київський актор, керівник Центру творчих ініціатив Владлен Портніков.

Другу частину зустрічі знову розпочала Ірина Климова, розповівши присутнім про традиції єврейського театру, його становлення, про Культур-лігу. І, звісно, про самого Соломона Міхоелса, про його друга та партнера по Московському державному єврейському театру Бін’яміна Зускіна та інших діячів єврейської культури з Єврейського антифашистського комітету, більшість з яких загинула від рук сталінського режиму. Цікавими для глядачів стали доповненнями, та уривки із спогадів сучасників Міхоелса, з якими виступив колега Ірини Борисівни, науковий співробітник музею Шолом-Алейхема Михайло Ваксман.

Антуражу вечору додавали і стіни зали бібліотеки, прикрашені планшетами-світлинами. На них – присвячені театру і діячам культури зображення витворів мистецтва видатних київських скульпторів Ади Рибачук і Володимира Мельниченка.

Нові надходження
Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua