Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ..."

03.03.2015

"ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ..."

Проникливо-емоційний тон задали вечору заслужені артистки України тріо «Козачка», заспівавши композиції, які багато хто вже вважає українськими народними: «Ой, вербиченько», «Три поради».
Ліричного настрою учасникам зустрічі додавали чудові українські пейзажі і натюрморти, що прикрашали гостинну залу бібліотеки. Виставку живопису «Квітуча Україна» підготували дві відомі київські художниці – мати і донька, Тетяна Красна і Марина Ольхова.
Однією із сторінок багатогранної творчості Ігоря Шамо стала музика до кінофільмів. Ведуча, заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай зробила лише невеличкий екскурс у його музичну фільмографію: «Максимко», «Командир корабля», «Матрос Чижик», «Мальва», «Їх знали тільки в обличчя», «Від Бугу до Вісли»… Відома багатьом поколінням «Товарищ песня» з к/ф «Як гартувалась сталь» прозвучала у виконанні народного артиста України Олександр Василенко. Олександр Миколайович наголосив на тому, що пісня ця не має меж часу і дуже актуальна сьогодні.
Про свої зустрічі з Ігорем Наумовичем згадував народний артист України та СРСР Анатолій Мокренко. До речі, Анатолій Юрійович провів цікаву паралель між Ісааком Дунаєвським і Ігорем Шамо. Обидва композитори народилися в Україні, і їх творчість увібрала в себе неповторного колориту українського мелосу. Одну із знакових пісень Шамо «Пісню про Україну», першим виконавцем якої є саме Анатолій Мокренко, з благословення метра сцени заспівав молодий артист, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів Павло Зубов.
До спогадів про Майстра долучилася і народна артистка України, солістка Національної опери Людмила Семененко, та виконала ще дві його пісні: «Под березой» та «Не шуми, калинонько». Не залишилась осторонь творчості Шамо і ведуча: у супроводі гітари (Володимир Вакуленко) від Алли Мігай ми почули «Тачанку» (з к/ф «Тачанка з півдня»).
Про цікаві історії з життя композитора розповідали музикознавець Ігор Лапинський і журналіст Дмитро Червинський. Багато згадували і про творчий тандем Ігоря Шамо і Дмитра Луценка. Пісню «Осіннє золото», народжену цією дружбою, зворушливо виконала українська поетка і співачка Ольга Угнівенко.
Та серед усіх пісень Ігоря Шамо є одна, що найбільш дорога саме киянам, адже саме її у листопаді минулого року затвердили гімном столиці України. Виконання «Києве мій» стало кульмінацією вечора. Цей неперевершений твір разом з трьома народними артистами – Олександром Василенком, Людмилою Семененко і Анатолієм Мокренко – заспівав увесь зал.
Більше фотографій у розділі Фотогалерея

Нові надходження
Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua