Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
"ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ..."

03.03.2015

"ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ..."

Проникливо-емоційний тон задали вечору заслужені артистки України тріо «Козачка», заспівавши композиції, які багато хто вже вважає українськими народними: «Ой, вербиченько», «Три поради».
Ліричного настрою учасникам зустрічі додавали чудові українські пейзажі і натюрморти, що прикрашали гостинну залу бібліотеки. Виставку живопису «Квітуча Україна» підготували дві відомі київські художниці – мати і донька, Тетяна Красна і Марина Ольхова.
Однією із сторінок багатогранної творчості Ігоря Шамо стала музика до кінофільмів. Ведуча, заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай зробила лише невеличкий екскурс у його музичну фільмографію: «Максимко», «Командир корабля», «Матрос Чижик», «Мальва», «Їх знали тільки в обличчя», «Від Бугу до Вісли»… Відома багатьом поколінням «Товарищ песня» з к/ф «Як гартувалась сталь» прозвучала у виконанні народного артиста України Олександр Василенко. Олександр Миколайович наголосив на тому, що пісня ця не має меж часу і дуже актуальна сьогодні.
Про свої зустрічі з Ігорем Наумовичем згадував народний артист України та СРСР Анатолій Мокренко. До речі, Анатолій Юрійович провів цікаву паралель між Ісааком Дунаєвським і Ігорем Шамо. Обидва композитори народилися в Україні, і їх творчість увібрала в себе неповторного колориту українського мелосу. Одну із знакових пісень Шамо «Пісню про Україну», першим виконавцем якої є саме Анатолій Мокренко, з благословення метра сцени заспівав молодий артист, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів Павло Зубов.
До спогадів про Майстра долучилася і народна артистка України, солістка Національної опери Людмила Семененко, та виконала ще дві його пісні: «Под березой» та «Не шуми, калинонько». Не залишилась осторонь творчості Шамо і ведуча: у супроводі гітари (Володимир Вакуленко) від Алли Мігай ми почули «Тачанку» (з к/ф «Тачанка з півдня»).
Про цікаві історії з життя композитора розповідали музикознавець Ігор Лапинський і журналіст Дмитро Червинський. Багато згадували і про творчий тандем Ігоря Шамо і Дмитра Луценка. Пісню «Осіннє золото», народжену цією дружбою, зворушливо виконала українська поетка і співачка Ольга Угнівенко.
Та серед усіх пісень Ігоря Шамо є одна, що найбільш дорога саме киянам, адже саме її у листопаді минулого року затвердили гімном столиці України. Виконання «Києве мій» стало кульмінацією вечора. Цей неперевершений твір разом з трьома народними артистами – Олександром Василенком, Людмилою Семененко і Анатолієм Мокренко – заспівав увесь зал.
Більше фотографій у розділі Фотогалерея

Нові надходження
Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua