Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
Прес-релізи заходів
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок

Афіша

   

Новини
2017201620152014201320122011201020092008
«Валентинки для воїнів України»

13.02.2015

«Валентинки для воїнів України»

Чому саме «Валентинки» вирішили виготовити з маленькими читачами , і чому військовим? - пропонуємо коротеньку історію цього свята.

Ідея створення першої «Валентини» приписується Чарльзу, Герцогу Орлеанскому, який в 1415 році, будучи ув’язнений в одиночній камері, боровся з нудьгою шляхом писання любовних послань власній дружині.
Зараз під «Валентинкою» розуміються вітальні листівки у вигляді сердечок, з найкращими побажаннями добра і здоров’я, словами вдячності, освідченнями в коханні, пропозиціями руки і серця, або просто жартами, які не підписують, а їх отримувач повинен сам здогадатися, від кого вони.


Історія свята

Валентин був молодий і гарний собою, добрий і чуйний. Жив Валентин за часи правління римського імператора Клавдія Другого, який, як і всі римляни того часу шанував військову доблесть прославлених римських легіонів і не дуже-то жалував християн. Для збереження військового духу імператором був виданий указ, що забороняє легіонерам одруження, оскільки легіонер, що вступив у шлюб, багато часу проводить в сім’ї й думки немає про благо імперії і військові доблесті. На щастя легіонерів знайшовся священик, який, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати закоханих. Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті. Зберегти потай цю діяльність довгий час було неможливо, а оскільки Римська імперія славилася своєю повагою до законів, імператор дізнався про все.

У результаті, в кінці 269 року Валентин був узятий під варту, а незабаром був підписаний указ про його страту. Останні дні життя Валентина оповиті ореолом романтики. В очікуванні страти, Валентин закохався у сліпу дівчину - дочку в'язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти. Священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг показувати свої почуття, але в ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) надіслав їй зворушливого листа, який підписав «Твій Валентин».

Як все було насправді, ми вже не дізнаємося, але ясно одне — християнський священик Валентин дійсно загинув в ім’я любові. І цієї любові було йому відпущено дивно багато на одне його коротке життя — любов до Бога, любов до прекрасної дівчини, любов до людей взагалі, яким він допомагав і як священик, і як лікар, і як просто прекрасна людина з величезним серцем , що творить добро душею .

В 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина.

Українці в День Святого Валентина в частині подарунків особливо не примхливі. Даруються і простенькі «валентинки», і смачні карамельки , і коштовності, хто що придумає, той те і дарує, головне, щоб це було зроблено від щирого серця.

Нові надходження
Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua