Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Вечір-портрет Івана Огієнка

13.02.2015

Вечір-портрет Івана Огієнка

14 січня виповнилося 133 роки з дня народження видатного українського письменника, перекладача, мовознавця, державного і церковного діяча, професора, дійсного члена Наукового Товариства імені Тараса Шевченка (1922), митрополита (1944) Івана Івановича Огієнка, названого "Витязем духа".

Він був людиною енциклопедичних знань, високої культури й любові до науки та праці. Він мав багато талантів: мав природжений хист ученого, педагога, державного, громадського, церковного і культурного діяча, і використовував їх у різних сферах: як редактор, видавець, мовознавець, літературознавець, перекладач, поет, ректор, міністр, а також православний митрополит та історик Української церкви.

Вечір-портрет провів віце-президент Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнська християнська асамблея Сергій Геннадійович Убогов. Він майстерно повів учнів життєвими стежками видатної особистості, надзвичайного патріота України та невтомного трудівника, зерно таланту якого проростало на різних нивах, починаючи від військового медика, викладача і міністра до найвищого церковного сану митрополита.

Учасники вечора, в свою чергу, продемонстрували жвавий інтерес до поданої теми, задавши цікаві запитання та показавши хороші знання з історії України, яка до речі, за їх словами, є одним з найулюбленіших предметів у школі. В кінці заходу учні отримали від Сергія Геннадійовича цінні настанови щодо навчання, вибору професії та життєвого напрямку, а Іван Огієко став чудовим прикладом, на який, ми маємо надію, старшокласники будуть рівнятися.

Огієнко прожив 90 років, і кожен день з його довгого життя, за висловом богослова й мистецтвознавця Дмитра Степовика, "був днем бджоли, що від світання до смеркання носить по краплині мед до свого вулика". Загалом Огієнко створив понад 1000 праць із різних галузей знань.

Іван Огієнко прищеплював своїм колегам - вчителям і викладачам гасло: "Для одного народу – одна літературна мова!" і навіть склав своєрідні "12 заповідей" під назвою "Найперші рідномовні обов`язки". Для багатьох присутніх ці "Обов`язки..." стали одночасно гордістю за національного Патріота Огієнка та привнесли певний смуток, від того, що не всі ми, українці, досягли такої любові до Батьківщини.

Нові надходження
Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua