Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
"Вдох на двоих"

14.08.2014

"Вдох на двоих"

Чому «Вдох на двоих» і до чого тут любов? Обираючи тему зустрічі організатори спробували уникнути важких для сьогодення України тем: політики, війни, взаємовідносин між народами та країнами. І постало питання – а що сьогодні може об’єднати людей, про що ми можемо говорити в контексті творчості поета? Відповідь, як завжди, знайшлася «на поверхні». Об’єднує нас велика, непереможна Любов, якої так багато і в поезії Каплан. А «Вдох на двоих» - назва так і не виданої поки що антології любовної лірики, яку дуже хотів видати Юрій Григорович, і яка, ми сподіваємось на це, ще побачить світ за підтримки його однодумців і колег з Конгресу літераторів України.
Про це, відкриваючи зустріч, розповів її ведучий, помічник Голови Правління ВТС КЛУ, співробітник бібліотеки ім. О. Шварцмана Марат Страковський. Підтримала ці слова і перший заступник Голови Конгресу літераторів Лариса Скорик - за неписаною традицією їй, багаторічній соратниці Каплана, першій було надане слово.
З детальним аналізом любовної лірики поета виступила його учениця, а нині – член Президії КЛУ Тетяна Чепелянська. Виступали інші друзі і колеги Юрія Григоровича. Так перший головний редактор газети «Література та життя» Станіслав Бондаренко запропонував проведення літературних конференцій з вивчення творчості Поета. Про свої зустрічі з Ю. Капланом, відношення до нього розповідали відомий київський публіцист Юрій Віленський, академік Анатолій Мозжухін, поет і бард Анатолій Лємиш, громадський діяч, співачка Надія Пукас, актор, заслужений діяч мистецтв України Василь Довжик, з яким Юрій Григорович вів на українському радіо передачу, присвячену поезії.
А де ж Любов, спросите ви? Вона звучала у вірша Каплана, які читав ведучий майже кожен раз, перед представленням чергового гостя. Наприкінці, він передав цю почесну місію своєму старшому другу і колезі, багаторічному керівнику Центра творчих ініціатив Київської міської єврейської громади, члену ВТ СКЛУ і Національної спілки театральних діячів України, актору Владлену Портнікову – той (як втім і завжди) справився «на відмінно». Вірші Поета і свої особисті твори, присвячені темі любові і особисто Юрію Григоровичу читала член Національної спілки письменників України, перша і єдина володар премії ім. Ніни Мялковської Ірина Іванченко. Як зачаровані гості слухали поезію Каплана у виконанні його шанувальника і друга Євгена Черняховського, неперевершено майстра поетичного читання. Виступали переможець першого і поки що єдиного Міжнародного літературного конкурсу «Каплантида», володар премії ім. Юрія Каплана Людмила Усенко – член літературної студії «Треті ворота», її колега по студії, відомий київський поет Володимир Ільїн, голова Ірпіньського осередку КЛУ поет Володимир Симоненко.
Слова подяки висловила усім присутнім дочка Поета Анна Мялковська. Звісно ж вона і сама читала вірші Юрія Григоровича – її інтонації, ритміка, манера читання так схожі на батькові.
Вперше на вечорі пам’яті були представники іншого регіону України. Кіровоградіський «конгресмен» Роман Любарський не тільки приїхав до Києва і виступив на заході сам, а й зробив чудовий подарунок, познайомивши нас з двома молодими бардами – Андрієм Шульгою і Валерієм Босим. Їх виступи були тепло зустрінуті присутніми.
Бажаними гостями стали члени літературного об’єднання “Київ ПОЕТажний» на чолі із своїм керівником, а за сумісництвом головою Київського відділення ВТС КЛУ, поетом Олегом Федоровим. Своєю творчістю поділилися з нами відома ведуча, композитор, поет, співачка Алла Мігай, активісти студії Олег Максименко і Олексій Осипов.
Непомітно минуло чотири години. Офіційна частина скінчилася, та ще довго ми стояли на дворі біля бібліотеки, ділилися спогадами, думками. Дякуємо, Юріє Григоровичу, що Ви в черговий раз зібрали нас разом. Сьогодні нас об’єднала Любов до Вас. Дякуємо, і до наступної зустрічі з Вами, з Вашою творчістю, з Вашими друзями і шанувальниками.

Нові надходження
Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua