Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Мости крізь часи або Небуденні будні літераторів

18.06.2014

Мости крізь часи або Небуденні будні літераторів

Хоча приводом для зустрічі була підготовка музично-поетичного вечору в Музеї Тараса Шевченка, що намічається на серпень, розмовляли не лише про це. Приймали гостей, вирішували організаційні питання, багато читали і співали.
Однією з гостей зустрічі була Тетяна Рошко з Закарпаття. Вона представила посмертне видання творів свого сина В’ячеслава Рошка – збірку прози, поезії та публіцистики «Перерваний політ». В’ячеслав Рошко був надзвичайно життєлюбною, світлою і щирою людиною. Працював журналістом, писав вірші і прозу такої глибини і чуттєвості, які не притаманні молодій людині. Він передчасно пішов з життя у 26 років, залишивши підготовлений, але не виданий рукопис дебютної прозової книги. Реалізовувати його задум довелося матері.
Ще одним гостем зустрічі був молодий поет з м. Вишгород – 14-літній Владислав Лоза. У нього поезія щільна і насичена не по його роках. Чимало творів на історичну тематику, в яких розшукується справедливість. При прочитанні перед читачем постає яскравий відеоряд давно минулих подій. Владислав Лоза представив присутнім деякі свої твори.
Голова Київської організації Конгресу літераторів України Олег Нікоф відзвітував про участь у поетичному фестивалі «Славянская Лира», що відбувся у м. Полоцьк в Білорусі. Він також розповів про умови, в яких живуть білоруські письменники, про державні перепони і державну підтримку сучасної білоруської літератури та її творчих ініціатив.
Помічник голови Конгресу літераторів України Марат Страковський привітав поетесу і барда Оксану Піковську із вступом до Конгресу і урочисто вручив їй посвідчення.
Голові Київської обласної організації Конгресу Ігорю Годенкову вручили диплом літературної премії «Свій варіант». Диплом приїхав до Києва аж із Луганська.
Решта часу була присвячена підготовці вагомого музично-поетичного заходу, який планується провести в Музеї Тараса Шевченка у серпні. Було визначено концепцію, тематичну спрямованість, приблизний перелік учасників. Запланований захід буде присвячений зведенню мостів між минулим і майбутнім. Попередньо учасникам було запропоновано дібрати і представити твори, які б акцентували на знакових подіях/процесах минулого і конструктивно пропонували дії/бачення для майбутнього. Пропонувалось вибрати поетичні та пісенні твори на історичну тематику, які б висвітлювали значущі для сьогодення події і процеси від древності до наших часів: племена войовничих кочовиків і осілих трударів, міць і розбрат Київської Русі, християнсько-бусурманські змагання, козацтво, народні повстання, асиміляції народів різних часів, події ХХ і ХХІ століття. А також, виходячи з гіпотези, що «думка - матеріальна», пропонувалось добрати твори, в яких би висловлювалось бачення світлого майбутнього і конструктивні думки про те, що слід зробити, і відповідь на запитання «Що маю зробити конкретно я?» Адже для розбудови майбутнього важливо уявляти собі не абстракції, а щось конкретне, визначене і це артикулювати.
Твори саме такої тематики представили поети і виконавці власних пісень Алла Мигай, Оксана Піковська, Ольга Угнівенко та Володимир Хоменко та поети Юлія Зверькова, Віра Свистун, Владислав Лоза, Антоніна Спірідончева, Вікторія Івченко, Людмила Шаренко, Олег Максименко, Олексій Осипов, Ігор Годенков та Олег Нікоф.
І приємно поспілкувались за кавою-чаєм, і плідно попрацювали.

Антоніна Спірідончева

Нові надходження
Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua