Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
Прес-релізи заходів
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
Гоголь, бібліотека № 9, Містика, письменник, літературна зустріч

10.04.2014

"Містичний Гоголь"

"Містичний Гоголь" - це назва літературної години і водночас визначальний вектор творчості письменника і розвитку особистості М.Гоголя. Про його дар літературного прозріння говорив ще Тарас Шевченко, з яким Гоголь товаришував і якого всіляко підтримував. Гумор Гоголя, уважність до дрібниць, вміння декількома фразами змалювати характер, - все це робить твори і героїв Гоголя впізнаваними з перших рядків.
"Український геній світового рівня" - так ми назвали книжкову виставку. І дійсно, український хлопчик з небагатої але багатодітної родини Гоголів-Яновських (Микола був одним з 11 дітей Гоголів, з яких більшість померли немовлятами або в ранньому віці), - цей хлопчина став у витоків нової російської літератури на рівні зі своїм товаришем Олександром Пушкіним. Проте мало хто сьогодні звертає увагу, що перші фантасмагорії та містичні речі в російській літературі вийшли саме з-під його пера. Більшість із нас згадають "Вій", "Ніч перед Різдвом" та інші повісті зі збірки "Миргород" або "Вечорів на хуторі біля Диканьки", згадають і скажуть: "Та, вся містика Гоголя взята з українських легенд і казок!". Але "Ніс", "Шинель", "Нотатки божевільного" - яскраве свідчення того, що Микола Гоголь став передвісником не лише фантастичного жанру, а й екзистенційної прози, яка потім розвинеться завдяки Фрідріху Ніцше, Серену К'єркегору та Францу Кафці.
Доля Гоголя, від містичного передбачення батьком - Василем Гоголем-Яновським у 14 років своєї майбутньої дружини у немовляті своїх сусідів і до жахливого зникнення черепу письменника, яке виявили під час перепоховання, була сповнена містичних збігів та обставин.
Жоден біограф так і не зміг пояснити які стосунки пов'язували Миколу Гоголя зі світською левицею, красунею, розумницею Олександрою Розетті-Смирновою, яку сам Гоголі називав "ластівкою Розетті". Чи була причиною смерті письменника затяжна депрессія чи перенесений малярійний енцефаліт, напади якого повторювалися і завершувалися щоразу страшними втратами свідомості близькими до летаргії? Чому омріяна подорож до храму Гробу Господнього в Єрусалим не принесла духовної розради Миколі Гоголю? Чому красуня письменниця Євдокія Ростопчина всю ніч простояла біля гробу Гоголя, хоч він не згадував її ані в розмовах ані в листах?
Гоголь містичний, Гоголь непередбачуваний, письменник світового рівня і водночас Гоголь самотній, Гоголь трагічний, Гоголь у вічному духовному пошуку.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua