Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Гоголь, бібліотека № 9, Містика, письменник, літературна зустріч

10.04.2014

"Містичний Гоголь"

"Містичний Гоголь" - це назва літературної години і водночас визначальний вектор творчості письменника і розвитку особистості М.Гоголя. Про його дар літературного прозріння говорив ще Тарас Шевченко, з яким Гоголь товаришував і якого всіляко підтримував. Гумор Гоголя, уважність до дрібниць, вміння декількома фразами змалювати характер, - все це робить твори і героїв Гоголя впізнаваними з перших рядків.
"Український геній світового рівня" - так ми назвали книжкову виставку. І дійсно, український хлопчик з небагатої але багатодітної родини Гоголів-Яновських (Микола був одним з 11 дітей Гоголів, з яких більшість померли немовлятами або в ранньому віці), - цей хлопчина став у витоків нової російської літератури на рівні зі своїм товаришем Олександром Пушкіним. Проте мало хто сьогодні звертає увагу, що перші фантасмагорії та містичні речі в російській літературі вийшли саме з-під його пера. Більшість із нас згадають "Вій", "Ніч перед Різдвом" та інші повісті зі збірки "Миргород" або "Вечорів на хуторі біля Диканьки", згадають і скажуть: "Та, вся містика Гоголя взята з українських легенд і казок!". Але "Ніс", "Шинель", "Нотатки божевільного" - яскраве свідчення того, що Микола Гоголь став передвісником не лише фантастичного жанру, а й екзистенційної прози, яка потім розвинеться завдяки Фрідріху Ніцше, Серену К'єркегору та Францу Кафці.
Доля Гоголя, від містичного передбачення батьком - Василем Гоголем-Яновським у 14 років своєї майбутньої дружини у немовляті своїх сусідів і до жахливого зникнення черепу письменника, яке виявили під час перепоховання, була сповнена містичних збігів та обставин.
Жоден біограф так і не зміг пояснити які стосунки пов'язували Миколу Гоголя зі світською левицею, красунею, розумницею Олександрою Розетті-Смирновою, яку сам Гоголі називав "ластівкою Розетті". Чи була причиною смерті письменника затяжна депрессія чи перенесений малярійний енцефаліт, напади якого повторювалися і завершувалися щоразу страшними втратами свідомості близькими до летаргії? Чому омріяна подорож до храму Гробу Господнього в Єрусалим не принесла духовної розради Миколі Гоголю? Чому красуня письменниця Євдокія Ростопчина всю ніч простояла біля гробу Гоголя, хоч він не згадував її ані в розмовах ані в листах?
Гоголь містичний, Гоголь непередбачуваний, письменник світового рівня і водночас Гоголь самотній, Гоголь трагічний, Гоголь у вічному духовному пошуку.

Нові надходження
Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua