Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
Прес-релізи заходів
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
«Пам'ять про Тараса Шевченка: вчора, сьогодні, завтра»

12.03.2014

«Пам'ять про Тараса Шевченка: вчора, сьогодні, завтра»

Завітали на офіційне відкриття експозиції в. о. голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Малихін та його заступник Віктор Давиденко. «Музей історичного центру міста Києва, який був створений минулого року і покликаний розповідати про минуле нашого рідного району, сьогодні відкриває чудову тематичну експозицію, де відобразились найвідоміші епізоди вшанування пам'яті Кобзаря за останні півтора століття», - йшлося у виступі в.о. голови району. Олександр Володимирович зазначив, що зараз, в складний час для України надзвичайно важливо говорити про події та людей, які об'єднують різні покоління, про людей, які шановані не тільки в нашій державі а й у інших куточках світу.
Ключова ідея даної тематичної експозиції - демонстрація відвідувачам особливостей творення історичної пам'яті про Т.Шевченка у різні епохи - часів Російської імперії, Радянського Союзу та незалежності України. З огляду на це, експозиція складається з трьох частин, де представлено образ Кобзаря в певний період та його важливість для різних ідеологем - передусім українського національного та радянського проектів.
Так, у першій частині виставки - Вшанування Кобзаря в Російській імперії відвідувачі експозиції можуть переглянути такі фотоматеріали: Кобзар у перекладі російських письменників, 1911 рік, Кобзар, 1911 рік, Оголошення про лекцію, присвячену Шевченку у Полтаві, афішу ювілейного шевченківського концерту в Москві 1911 рок, оголошення про збір коштів на пам'ятник Шевченку в Києві, проекти пам'ятників Т.Г.Шевченку, фото труни з тілом Шевченка 1861 рік.
У розділі «Демократ-революціонер»: витворення пам'яті про Тараса Шевченка в радянському Києві» можна ознайомитися з різноманітними фотоматеріалами: відкриття станції метро ім. Шевченка, бульвару Тараса Шевченка, картою нових районів міста Києва 1937 р., фотографіями найвизначніших лауреатів Шевченківської премії: Олеся Гончара (присуджено премію за роман «Людина і зброя», фото Платона Майбороди (премію присуджено за «Вибрані пісні»), фото Павла Тичини (премію присуджено за тритомник вибраних творів), тощо.
«Сподіваємося, що для усіх відвідувачів експозиції це коротке, але, водночас, і таке змістовне нагадування про значення Кобзаря для минулого, сучасного і майбутнього нашої держави буде яскравим свідченням єдності усіх частин України у їхній любові і повазі до пам'яті Тараса Григоровича Шевченка», - відзначив Віктор Іванович Давиденко.
Сьогодні постать Кобзаря активно використовується у національному та патріотичному вихованні українських громадян. І його образ не є статичним, він змінюється, модернізується, переосмислюється. Це очевидно із зображень Кобзаря, створеними митцями, учасниками Євромайдану.
(за матеріалами сайту www.shev.gov.ua)

Більше фотографій за посиланням: http://shev.gov.ua/index.php?option=com_true&Itemid=106&func=viewcategory&catid=552

Нові надходження
Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua