Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Пам'ять про Тараса Шевченка: вчора, сьогодні, завтра»

12.03.2014

«Пам'ять про Тараса Шевченка: вчора, сьогодні, завтра»

Завітали на офіційне відкриття експозиції в. о. голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Малихін та його заступник Віктор Давиденко. «Музей історичного центру міста Києва, який був створений минулого року і покликаний розповідати про минуле нашого рідного району, сьогодні відкриває чудову тематичну експозицію, де відобразились найвідоміші епізоди вшанування пам'яті Кобзаря за останні півтора століття», - йшлося у виступі в.о. голови району. Олександр Володимирович зазначив, що зараз, в складний час для України надзвичайно важливо говорити про події та людей, які об'єднують різні покоління, про людей, які шановані не тільки в нашій державі а й у інших куточках світу.
Ключова ідея даної тематичної експозиції - демонстрація відвідувачам особливостей творення історичної пам'яті про Т.Шевченка у різні епохи - часів Російської імперії, Радянського Союзу та незалежності України. З огляду на це, експозиція складається з трьох частин, де представлено образ Кобзаря в певний період та його важливість для різних ідеологем - передусім українського національного та радянського проектів.
Так, у першій частині виставки - Вшанування Кобзаря в Російській імперії відвідувачі експозиції можуть переглянути такі фотоматеріали: Кобзар у перекладі російських письменників, 1911 рік, Кобзар, 1911 рік, Оголошення про лекцію, присвячену Шевченку у Полтаві, афішу ювілейного шевченківського концерту в Москві 1911 рок, оголошення про збір коштів на пам'ятник Шевченку в Києві, проекти пам'ятників Т.Г.Шевченку, фото труни з тілом Шевченка 1861 рік.
У розділі «Демократ-революціонер»: витворення пам'яті про Тараса Шевченка в радянському Києві» можна ознайомитися з різноманітними фотоматеріалами: відкриття станції метро ім. Шевченка, бульвару Тараса Шевченка, картою нових районів міста Києва 1937 р., фотографіями найвизначніших лауреатів Шевченківської премії: Олеся Гончара (присуджено премію за роман «Людина і зброя», фото Платона Майбороди (премію присуджено за «Вибрані пісні»), фото Павла Тичини (премію присуджено за тритомник вибраних творів), тощо.
«Сподіваємося, що для усіх відвідувачів експозиції це коротке, але, водночас, і таке змістовне нагадування про значення Кобзаря для минулого, сучасного і майбутнього нашої держави буде яскравим свідченням єдності усіх частин України у їхній любові і повазі до пам'яті Тараса Григоровича Шевченка», - відзначив Віктор Іванович Давиденко.
Сьогодні постать Кобзаря активно використовується у національному та патріотичному вихованні українських громадян. І його образ не є статичним, він змінюється, модернізується, переосмислюється. Це очевидно із зображень Кобзаря, створеними митцями, учасниками Євромайдану.
(за матеріалами сайту www.shev.gov.ua)

Більше фотографій за посиланням: http://shev.gov.ua/index.php?option=com_true&Itemid=106&func=viewcategory&catid=552

Нові надходження
Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua