Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Шевченко, бібліотека, 200-річчя, святкування, літературна година

03.03.2014

Коли музи співають, гармати мовчать!

До спілкування з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка долучилися члени Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Києва і Київської області, члени Національної спілки театральних діячів України, діти з творчих студій Макарівського ЦТДЮ ім. Д. Туптала, поети ЛІТО «Київ ПОЕТажний» та «Треті ворота». Вірші великого Кобзаря у виконанні дітей перетиналися із співзвучною громадянською лірикою присутніх поетів і бардів: про Україну, про наше суспільство. Немало творів було присвячено загиблим під час протистоянь у Києві. Виступаючі взивали до душі Тараса, щоб він заступився за нас усіх перед Всевишнім, наставив на шлях добра и любові.
Ось імена тих, через кого співали цього дня музи:

- ведучі – відповідальний секретар Київського місцевого творчого відділення НСТДУ Владлен Портніков, голова Київської обласної організації Конгресу літераторів України, директор Макарівського ЦТДЮ ім. Туптала Ігор Годенков, керівник Київської міської організації ВТС КЛУ Олег Федоров;

- вихованці Макарівського ЦТДЮ – Юлія Звєрькова, Вероніка Кириленко, Валерія Шевченко, Анна Тарнопольська, Олександра Ничипорук, Анна Кот, Анна Семенченко;

- поети і барди з Київської області – Паша Ґран, Володимир Хоменко, Оксана Піковська, Галина Герасименко, Володимир Симоненко, Вікторія Козак;

- кияни – Анатолій Зарицький, Володимир Ільїн, Віталій Єгоров, Олег Максименко, Владислав Кучерявий, Надія Черноморець, Антоніна Спиридончева, Віра Свистун, Олена Кочергіна, Людмила Шаренко.

За участь у заходах з нагоди ювілею Кобзаря та за високу творчу майстерність багатьох присутніх було нагороджено подяками і дипломами Конгресу літераторів України за підписами Голови ВТС КЛУ, генерального директора Національного музею Тараса Шевченка, лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Дмитра Стуса, організаторів зустрічі Олега Федорова, Ігоря Годенкова, Владлена Портнікова і звичайно ж нашої гостинної хазяйки – завідувачки бібліотекою ім. О. Шварцмана, заслуженого працівника культури України Тетяни Бабушкіної.
Учасники ще довго не розходилися після офіційної частини, надалі читали вірші, ділилися враженнями. Якоїсь миті ми відкрили Інтернет, щоб подивитись останні новини. І чи не дивно: протягом декількох годин нашого спілкування не сталося будь якої надзвичайної чи тривожної події. Мабуть, гармати також прислуховувались до муз. Та чи могло буди інакше під час такого єднання? Адже ми, люди різних національностей, професій та уподобань, зібралися у бібліотеці – храмі єврейської культури, розмовляли про українського Генія, співали і читали вірші українською і російською. Ми були єдині у своїх думках і бажаннях бачити Україну великою, неділимою, мирною, вільною – такою, якою мріяв її побачити Тарас Григорович Шевченко.

Марат СТРАКОВСЬКИЙ,
помічник Голови Правління ВТС КЛУ,
співробітник ЦБС Шевченківського р-ну м. Києва

Нові надходження
Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua