Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
рідна мова, бібліотека, діти, мова, літературний ранок

28.02.2014

Літературний ранок "Рідне слово сонцем осяває всесвіт української душі"

Першокласники дізналися про витоки української мови, а також про сім'ю слов'янських мов, до якої належить і наша. Діти з подивом дізналися, що слово "рідний" походить від імені стародавнього пра-українського бога Рода. І тому такі поняття як "рід" та "врода" - походять з одного джерела. Ми говорили про ознаки мови, чим одна відрізняється від іншої, чому ми можемо, навіть не володіючи мовою визначити якого вона народу. Що німецька мова тверда як і російська, фінська - протяжна, італійська - як співочий струмочок і українська також, польська - трохи шипить, а французька - звучить дещо "в ніс". Говорили ми про мовний розмай народів України, адже в нас здавна живуть греки й татари, росіяни та євреї, грузини та вірмени, - і для кожного з цих народів рідною є саме їхня мова.
Проте державною, та рідною для більшості українських громадян є саме українська, яка займає друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнано третьою найбільш красивою мовою в світі після французької та перської мов на мовному конкурсі, який пройшов у Парижі в 1934 році.
Про особливу мелодійність нашої мови свідчить ще й унікальна пісенна спадщина. Понад 200 000 народних пісень складено українцями - такої кількості народних пісень більше немає в жодного народу в світі.
Але ми говорили не лише про мову, адже це був перший візит першокласників до бібліотеки. То ж ми провели для них екскурсію відділами бібліотеки та познайомили із правилами користування.
А що діти побачили виставку-інсталяцію до 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка, то ми поговорили ще й про свято, що наближається. Про значення Шевченка для України та про його дитинство, яке чудово змальоване у повісті С.Васильченка "В бур'янах", яку ми рекомендували дітям для самостійного читання.

Нові надходження
Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua