Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Українці - нація сильних козаків"

07.10.2013

"Українці - нація сильних козаків"

7 жовтня бібліотека № 9 разом з 4 А класом СЗОШ № 61 вирушили у мандрівку часом за книжковою виставкою "Козак - душа правдивая", щоб дізнатися:
1. Чому свято Покрова Богородиці стало святом українського козацтва?
2. Що спільного між запорожцями та лицарськими орденами середньовічної Європи?
3. У яких народних танцях козаки закодували таємне бойове мистецтво?
4. Хто такі козаки-характерники?

Мандрівка була не простою: від часів розквіту Візантійської імперії до сучасних шкіл "Бойового Гопака", від Мальтійських лицарів до кращих університетів Європи, - по всіх усюдах буди відомі й чуті Запорожці.

Справжній лицарський орден із суворим статутом, та із демократичним самоврядуванням. Військовий вишкіл, пластуни, вивідники та характерники. Вимоги до освіти, знання мов, фортифікаційної та підривної справи, тактика та стратегія ведення бою. Ми звикли сприймати козаків як звитяжців, проте заброд, утікачів. Та забуваємо, що ці люди викладали у Сорбоні, що вони опікувалися освітою в Україні і за часів Гетьманшини в нас була 100% грамотність населення.
А козаки-характерники наводили такий страх на ворогів, що їх боялися й після смерті: так козаки брали із собою в походи правицю Івана Сірка, щоб у скрутну хвилину він допоміг з Того світу.

Д. Яворницький писав: "Між козаками завжди були так звані "характерники", яких ні вогонь, ні вода, ні шабля, ні звичайна куля, крім срібної, не брали. Такі "характерники" могли відкривати без ключів замки, переходити через річку по сукняній повсті чи циновках з лози, брати в голі руки розпечені ядра, бачити за кілька верств довкола себе за допомогою особливих "верцаєл", перебувати на дні ріки, влазити і вилазити з туго зав'язаних і навіть зашитих мішків, "перекидатись" у котів, перетворювати людей у кущі, вершників на птахів, залазити у звичайне відро і плисти в ньому під водою сотні, тисячі верств".

Школярі зачудовано слухали про надзвичайні властивості козаків, та про їхні бойові мистецтва, захоплено переглядали матеріали книжкової виставки і запалилися бажанням більше дізнатись про історію українського козацтва.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua