Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
літературнуа година присвячену творчості О.С. Пушкіна. "Образ, бережно хранимый" -

25.02.2013

"Образ, бережно хранимый" - зустріч із О.С. Пушкіним

Нашою метою було розвінчати образ гультяя й нероби, який створили численні утілення Пушкіна в літературі, театрі та кіно.

Олександр Сергійович - це нова доба російської культури. Адже він фактично самотужки створив сучасну російську мову. За 38 років життя він зміг розвинути не лише поетичну галузь літератури, а й драму, історичний роман, роман у віршах (перший в історії російської літератури). І що украй важливо, але чому ми приділяємо мало уваги - казку! Адже третє століття поспіль діти Росії та більшості країн, які колись входили у склад Російської імперії зростають на казках Олександра Пушкіна. Мова творів Пушкіна жива й сучасна, на відміну від мови Кантеміра чи Ломоносова.

Для прикладу ми взяли лише кортеньку смужку з життя письменника - Болдинську осінь 1830 року. Всього за три осінні місяці він створив "Повісти Бєлкіна", "Маленькі трагедії", останні розділи "Онєгіна", декілька десятків ліричних поезій, критичні статті, одну з казок! - Хто з сучасних письменників є настільки ж "плідним"? Та й писав Пушкін не за комп'ютером, а гусячими перами, для історичної правдивості своїх творів чимало часу проводив в архівах. - Не так вже й багато часу лишалося на пустощі та розваги.

Безумовно, кохання - це окрема тема в житті та творчості "сонця російської поезії". Але якби то були просто інтрижки та швидкоплинні захоплення, ми б не мали таких ліричних перлин, як "Я помню чудное мгновенье" (до А. Керн), "Храни меня, мой талисман" (до Є. Воронцової), тощо.

Яскравий та неповторний Олександр Сергійович зовні ніби граючись (а насправді, багато й вперто працюючи) створив міцну основу для сучасної російської літератури, на якій змогли розвинутись таланти Гоголя й Грибоєдова, Толстого та Достоєвського.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua