Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Мови рідної слова - то є музика жива"

21.02.2013

"Мови рідної слова - то є музика жива"

Діти дізналися, що у світі офіційно існують 6809 мов! Але щороку кількість "живих" мов скорочується, бо носії мови починають користуватись мовами сусідів, мовами загарбників або просто мовами "більшості".
Адже мова вмирає не тоді коли її забороняють в літературі чи на сцені вороги, а тоді лише, коли нею перестають розмовляти носії.
Які щасливі нині ізраїльтяни, що змогли відновити ніби навіки втрачену мову - і сьогодні вона могутньо і гордо звучить по всьому світі. Які молодці хорвати - живучі у зовсім молодій державі - вони плекають свою красиву хорватську мову.

Ми говорили про те, що Україна є багатонаціональною країною, на теренах якої проживають етнічні греки, євреї, болгари й арнаути, вірмени й росіяни, татари й угорці, - усіх не перелічити! І для кожної нації рідна мова - це мова роду, батьків.
Сучасний світ стирає кордони і кожен школяр знає, що чим більше мов ми знаємо - тим більше цікавого й дивовижного можемо пізнати. Проте, як казав французький мислетель Вольтер: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вивчати все життя»

Адже мова - це душа народу, берегиня його духовних скарбів. Без мови народ втрачає свою пісню, свою літературу, думки мислителів та науковців. Що лишається? Одяг, малюнки, архітектура...- те, з чим працюють археологи, коли розкопують давно зниклі цивілізації. Але найбільший скарб - знайти й розшифрувати книги, бо лише з них ми дізнаємось про звичаї, та легенди, про рівень духовного розвитку народів!

Ось чому так важливо у наш стрімкий час розвиваючи нові знання розвивати й рідні мови. Щоби багатоголосся різних культур звучало у майбутніх віках.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua