Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Мови рідної слова - то є музика жива"

21.02.2013

"Мови рідної слова - то є музика жива"

Діти дізналися, що у світі офіційно існують 6809 мов! Але щороку кількість "живих" мов скорочується, бо носії мови починають користуватись мовами сусідів, мовами загарбників або просто мовами "більшості".
Адже мова вмирає не тоді коли її забороняють в літературі чи на сцені вороги, а тоді лише, коли нею перестають розмовляти носії.
Які щасливі нині ізраїльтяни, що змогли відновити ніби навіки втрачену мову - і сьогодні вона могутньо і гордо звучить по всьому світі. Які молодці хорвати - живучі у зовсім молодій державі - вони плекають свою красиву хорватську мову.

Ми говорили про те, що Україна є багатонаціональною країною, на теренах якої проживають етнічні греки, євреї, болгари й арнаути, вірмени й росіяни, татари й угорці, - усіх не перелічити! І для кожної нації рідна мова - це мова роду, батьків.
Сучасний світ стирає кордони і кожен школяр знає, що чим більше мов ми знаємо - тим більше цікавого й дивовижного можемо пізнати. Проте, як казав французький мислетель Вольтер: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вивчати все життя»

Адже мова - це душа народу, берегиня його духовних скарбів. Без мови народ втрачає свою пісню, свою літературу, думки мислителів та науковців. Що лишається? Одяг, малюнки, архітектура...- те, з чим працюють археологи, коли розкопують давно зниклі цивілізації. Але найбільший скарб - знайти й розшифрувати книги, бо лише з них ми дізнаємось про звичаї, та легенди, про рівень духовного розвитку народів!

Ось чому так важливо у наш стрімкий час розвиваючи нові знання розвивати й рідні мови. Щоби багатоголосся різних культур звучало у майбутніх віках.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua