Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
"Між берегами Вічної ріки пливе їх молодість безсмертна"

20.09.2012

"Між берегами Вічної ріки пливе їх молодість безсмертна"

Ми говорили про важливість пам'ятати цю страшну історію. Так,"Молода гвардія"- одна з багатьох підпільних організацій, які діяли практично в усіх містах окупованої України. Але саме у Краснодоні 90% підпільників складали школярі! І саме тут практично всі учасники були жорстоко замордовані, закатовані і вбиті! Лише семеро змогли врятуватись, лише 5 пережило війну. Підлітки наївні і світлі, біль, тортури і мучиницька смерть.
Романи В. Лясковського і М. Котова "Серця сміливих" та "Молода Гвардія" О.Фадєєва стали художніми пам`янтиками для юних і гарячих сердець, які увійшли в пору кохання і мрій, а опинилися в оточенні війни і болю. Фільм С. Герасімова "Молода гвардія" став культовим у СРСР. Імена красуні Уляни Громової, Олега Кошового, сміливої та артистичної Люби Шевцової знала кожна людина.

Та сама фанатична віра, що й у перших християн. Тільки без Бога, але ж із вірою в добро і справедливість, бо лише вірою можна пояснити оту героїчну мужність, з якою діти, (ДІТИ!) переносили усі тортури і знущання. Зрештою, юні шахіди так само вірять сьогодні. Можна списати все на підлітковий максималізм, але на що тоді списати дії дорослих, які служили в гестапо і катували дітей своїх сусідів і знайомих (Соліковський, Подтинний, Мельников, Давиденко, Лук'янов)?! І провина - за смерть і фанатизм лежить на дорослих, які використовують чисті душі для своїх цілей. І що показово: катували ж не німці, гестапівці фактично були спостерігачами, а свої запроданці.

Ці хлопці і дівчата стали символом нескореної боротьби. Чи здатні ми сьогодні на подібний вчинок? Чи варті оті акції з підняттям прапорів, із спаленням біржі праці, життя юних краснодонців? Але майже 2000 людей були порятовані від примусового вивезення на роботи до Німеччини. Звільнені більше 70-ти військовополонених.
Вони були відважними навіть у передсмертних записках
"Прощай, мама, твоя дочь Любка уходит в сырую землю." писала напівжива від знущань Люба Шевцова,
"Дорогие мама и папа! Нужно все перенести стойко! Привет от любящего вас сына Земнухова." Ваня, змучений, з вибитим оком написав це власною кров'ю на стіні камери.

Варто пам'ятати, сучасні школярі не сприймають події ІІ Світової війни особистісно, для них це вже давня історія. Бо воювали їхні прадіди, певно, що й так само молодогвардійці сприймали події війни 1812 року. Але тим більш яскравим було враження, тим більшим відкриттям стало для 9-тикласників життя їхніх вічних ровесників, які ніколи не підуть до інституту, ніколи не народять дітей, у яких тільки й було - яскраво пожити своє життя. Яскраво і гідно.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua