Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
Прес-релізи заходів
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок

Афіша

 

  

Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
"Розвиток паломницького туризму в Україні: сучасний стан та перспективи". Круглий стіл в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана

02.08.2012

"Розвиток паломницького туризму в Україні: сучасний стан та перспективи". Круглий стіл в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана

У розпал літа затишна зала бібліотеки ім. Ошера Шварцмана вітала поважних гостей. Саме тут 10 липня 2012 року в рамках спільних проектів з проблем толерантності та міжнаціональних відносин відбувся круглий стіл “Організація паломницького туризму в Україні”.
Проблеми туризму є дуже важливими для України у плані європейської і світової інтеграції. А після вдалого проведення Чемпіонату Європи з футболу “Євро-2012”, схвальних відгуків іноземних гостей про гостинність українців та загальну атмосферу у нашій країні стало зрозумілим, що усі передумови для подальшого розвитку туризму в Україні є - тільки треба й надалі розвивати інфраструктуру, сприяти співпраці різних державних та громадських організацій у цій царині. А одним із пріоритетних напрямків туризму може стати саме паломницький, бо на території нашої державі є багато визначних пам’яток релігійного характеру, причому не тільки у столиці та деяких інших великих містах.
Так не секрет, що кожної осені до міста Умань у Чернівецькій області з усього світу приїжджають десятки тисяч хасидів – вклонитися могилі свого цадика (праведника) та відсвяткувати Рош-а-Шана – єврейський Новий Рік. Центрами єврейського паломництва в Україні є також і Брацлав, і Меджибіж, і Бердичів, і Брацлав. А скільки в Україні монастирів, храмів, куди стікаються вклонитися святим іконам вже сотні тисяч паломників-християн – греко- та римокатоликів, православних...
Тож ініціаторами зустрічі виступили Представництво з питань паломництва Головного Рабина Києва і України Яакова Дов Блайха та комунальне підприємство “Аеропорт Вінниця” – першу структуру представляв виконавчий директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт, а другу – директор аеропорту Ярослав Пазурець та його заступник Борис Рибак.
До чого тут вінницький аеропорт? А саме він, як справедливо вважає його керівництво рівновіддалений від основних туристичних точок на паломницькій мапі України, має статус міжнародного та ще й повністю готовий до зустрічі туристів. І саме вінницький аеропорт цього року надав значні знижки на авіаквитки для паломників, що побажають відвідати святі місця як в Україні, так і в Ізраїлі.
Разом із представниками аеропорту із Вінниці прибув заступник Голови Вінницької облдержадміністрації Григорій Дерун. Релігійні організації представляли Ілля Хотч (Чернівецька громадська організація), Дмитро Мироненко (директор паломницького центру Греко-Католицької церкви України), Михайло Котельник (помічник Головного Рабина Черкаської області), Соломон Нахман (організація уманських хасидів “Дерех Цадикім”). Слід зауважити, що і представники інших релігійних конфесій (православних церков, римо-католицької церкви, мусульмани) також були за проведення такого форуму, але з різних причин не мали змоги взяти в ньому участь.
Присутні погодилися з тим, що для успішної реалізації планів просування паломницького туризму потрібно окрім Вінницької та Черкаської області, державні установи яких вже активно співпрацюють у цьому напрямку, долучати й інші сусідні: Хмельницьку, Житомирську, Тернопільську. Івано-Франківську, Чернівецьку, Тернопільську. Також потрібно залучати до праці представників дипломатичних установ, зокрема, Посольства Держави Ізраїль, туристичні компанії. Для останніх запропоновано провести у Вінниці міжнародний форум.
Учасники також погодилися з тим, що для зменшення вартості авіаперевезень потрібна координація між представниками паломницьких структур – адже значно дешевше привезти групу паломників до України і зворотнім рейсом відправити іншу закордон – до Єрусалиму чи Риму, аніж сплачувати за стоянку літака чи відганяти його порожнім назад.
Представники релігійних організацій також ознайомили усіх присутніх з наявними у їх регіонах цікавими і маловідомими релігійними та іншими пам’ятками архітектури і культури.

Нові надходження
Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua