Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
"Розвиток паломницького туризму в Україні: сучасний стан та перспективи". Круглий стіл в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана

02.08.2012

"Розвиток паломницького туризму в Україні: сучасний стан та перспективи". Круглий стіл в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана

У розпал літа затишна зала бібліотеки ім. Ошера Шварцмана вітала поважних гостей. Саме тут 10 липня 2012 року в рамках спільних проектів з проблем толерантності та міжнаціональних відносин відбувся круглий стіл “Організація паломницького туризму в Україні”.
Проблеми туризму є дуже важливими для України у плані європейської і світової інтеграції. А після вдалого проведення Чемпіонату Європи з футболу “Євро-2012”, схвальних відгуків іноземних гостей про гостинність українців та загальну атмосферу у нашій країні стало зрозумілим, що усі передумови для подальшого розвитку туризму в Україні є - тільки треба й надалі розвивати інфраструктуру, сприяти співпраці різних державних та громадських організацій у цій царині. А одним із пріоритетних напрямків туризму може стати саме паломницький, бо на території нашої державі є багато визначних пам’яток релігійного характеру, причому не тільки у столиці та деяких інших великих містах.
Так не секрет, що кожної осені до міста Умань у Чернівецькій області з усього світу приїжджають десятки тисяч хасидів – вклонитися могилі свого цадика (праведника) та відсвяткувати Рош-а-Шана – єврейський Новий Рік. Центрами єврейського паломництва в Україні є також і Брацлав, і Меджибіж, і Бердичів, і Брацлав. А скільки в Україні монастирів, храмів, куди стікаються вклонитися святим іконам вже сотні тисяч паломників-християн – греко- та римокатоликів, православних...
Тож ініціаторами зустрічі виступили Представництво з питань паломництва Головного Рабина Києва і України Яакова Дов Блайха та комунальне підприємство “Аеропорт Вінниця” – першу структуру представляв виконавчий директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт, а другу – директор аеропорту Ярослав Пазурець та його заступник Борис Рибак.
До чого тут вінницький аеропорт? А саме він, як справедливо вважає його керівництво рівновіддалений від основних туристичних точок на паломницькій мапі України, має статус міжнародного та ще й повністю готовий до зустрічі туристів. І саме вінницький аеропорт цього року надав значні знижки на авіаквитки для паломників, що побажають відвідати святі місця як в Україні, так і в Ізраїлі.
Разом із представниками аеропорту із Вінниці прибув заступник Голови Вінницької облдержадміністрації Григорій Дерун. Релігійні організації представляли Ілля Хотч (Чернівецька громадська організація), Дмитро Мироненко (директор паломницького центру Греко-Католицької церкви України), Михайло Котельник (помічник Головного Рабина Черкаської області), Соломон Нахман (організація уманських хасидів “Дерех Цадикім”). Слід зауважити, що і представники інших релігійних конфесій (православних церков, римо-католицької церкви, мусульмани) також були за проведення такого форуму, але з різних причин не мали змоги взяти в ньому участь.
Присутні погодилися з тим, що для успішної реалізації планів просування паломницького туризму потрібно окрім Вінницької та Черкаської області, державні установи яких вже активно співпрацюють у цьому напрямку, долучати й інші сусідні: Хмельницьку, Житомирську, Тернопільську. Івано-Франківську, Чернівецьку, Тернопільську. Також потрібно залучати до праці представників дипломатичних установ, зокрема, Посольства Держави Ізраїль, туристичні компанії. Для останніх запропоновано провести у Вінниці міжнародний форум.
Учасники також погодилися з тим, що для зменшення вартості авіаперевезень потрібна координація між представниками паломницьких структур – адже значно дешевше привезти групу паломників до України і зворотнім рейсом відправити іншу закордон – до Єрусалиму чи Риму, аніж сплачувати за стоянку літака чи відганяти його порожнім назад.
Представники релігійних організацій також ознайомили усіх присутніх з наявними у їх регіонах цікавими і маловідомими релігійними та іншими пам’ятками архітектури і культури.

Нові надходження
Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua