Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
"На річці Смородині на мосту Калиновім" років 1530 тому

28.05.2012

"На річці Смородині на мосту Калиновім" років 1530 тому

Три брати - князі полянські і сестричка нині сумна річка Либідь заснували місто. І почали до нього з усіх усюд сходитись звитяжці, купці та витязі, та співці-бояни народні... Літературна година "На річці Смородині на мосту Калиновім" була присвячена саме міфічній, але реальній історії виникнення та розвитку Києва. "Лицарі київського княжого столу": Ілля Муромец, Олекса Попович, Добриня Микитович, Соловей Будімірович, Кощій Трипетович, Дюк Степанович, Хотен Блудович, Ставр Годинович та інші цілком реальні персонажі з історії Київської Русі, лицарські вчинки яких перейшли в легенди та казки так само, як подвиги Тесея чи Ахілеса - у грецьку міфологію, будували тереми на високих горах, капища, а згодом і церкви.

Стільки люду було в Києві часів Ярослава Мудрого, що аж повірити важко - понад 50 000!!! Для порівняння Париж того ж часу (адже королевою франції стала донька Ярослава Анна) ледь-ледь мав 15 000 жителів.

У Києві всі вулиці були мощені дерев'яними колодами, а ще працювла міська каналізація… так - так! Щоранку і щовечора їздили вулицями підводи з бочками "золотарів" куди зливася весь непотріб... А вулиці тогочасних європейських міст були брудним земляними канавами, в які прямо з вікон виливали нечистоти... тому й косили Європу то холера, то чума.

Діяння київських князів відомі далеко за межами України: зібрання законів "Руська правда", "Повчання дітям", культурна розбудова міст та впровадження обов'язкової освіти за часів Ярослава Мудрого. Велич українських жінок, які опікувалося не лише державною політикою як княгиня Ольга, а й культурним розвитком країни як Галшка Гулевичівна - її клопотанням влаштовано на Подолі братску школу, з якої і постала Києво-Могилянська академія.

Зацікавив відвідувачів і огляд книжкоівої виставки "Схиляюсь перед величчю твоєю, золотоглавий лицарю століть". На полицях представлена історія Києва "Київ древній" та її билинна складова, визначні твори художньої літератури, в яких оспівується Київ; "Пишаюся Шевченківським районом, його людьми, його красою" історія та сьогодення нашого району.
Ось таким екскурсом у далеке минуле ми відзначили День народження рідного міста.

Наприкінці зустрічи ми попросили школярів за бажання написати нам ессе про улюблені куточки Шевченківського району. Адже цікаво подивитись на рідне місто очима дітей.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua