Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"На річці Смородині на мосту Калиновім" років 1530 тому

28.05.2012

"На річці Смородині на мосту Калиновім" років 1530 тому

Три брати - князі полянські і сестричка нині сумна річка Либідь заснували місто. І почали до нього з усіх усюд сходитись звитяжці, купці та витязі, та співці-бояни народні... Літературна година "На річці Смородині на мосту Калиновім" була присвячена саме міфічній, але реальній історії виникнення та розвитку Києва. "Лицарі київського княжого столу": Ілля Муромец, Олекса Попович, Добриня Микитович, Соловей Будімірович, Кощій Трипетович, Дюк Степанович, Хотен Блудович, Ставр Годинович та інші цілком реальні персонажі з історії Київської Русі, лицарські вчинки яких перейшли в легенди та казки так само, як подвиги Тесея чи Ахілеса - у грецьку міфологію, будували тереми на високих горах, капища, а згодом і церкви.

Стільки люду було в Києві часів Ярослава Мудрого, що аж повірити важко - понад 50 000!!! Для порівняння Париж того ж часу (адже королевою франції стала донька Ярослава Анна) ледь-ледь мав 15 000 жителів.

У Києві всі вулиці були мощені дерев'яними колодами, а ще працювла міська каналізація… так - так! Щоранку і щовечора їздили вулицями підводи з бочками "золотарів" куди зливася весь непотріб... А вулиці тогочасних європейських міст були брудним земляними канавами, в які прямо з вікон виливали нечистоти... тому й косили Європу то холера, то чума.

Діяння київських князів відомі далеко за межами України: зібрання законів "Руська правда", "Повчання дітям", культурна розбудова міст та впровадження обов'язкової освіти за часів Ярослава Мудрого. Велич українських жінок, які опікувалося не лише державною політикою як княгиня Ольга, а й культурним розвитком країни як Галшка Гулевичівна - її клопотанням влаштовано на Подолі братску школу, з якої і постала Києво-Могилянська академія.

Зацікавив відвідувачів і огляд книжкоівої виставки "Схиляюсь перед величчю твоєю, золотоглавий лицарю століть". На полицях представлена історія Києва "Київ древній" та її билинна складова, визначні твори художньої літератури, в яких оспівується Київ; "Пишаюся Шевченківським районом, його людьми, його красою" історія та сьогодення нашого району.
Ось таким екскурсом у далеке минуле ми відзначили День народження рідного міста.

Наприкінці зустрічи ми попросили школярів за бажання написати нам ессе про улюблені куточки Шевченківського району. Адже цікаво подивитись на рідне місто очима дітей.

Нові надходження
Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua