ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА БІБЛІОТЕКИ: У садочок і школу – з радістю!

Актуальні та корисні «Поради психолога бібліотеки» ім. М. Костомарова для сімей, чиї діти скоро повернуться до садочка та школи.

Психолог Олена Черниш розповідає як підготувати дитину й допомогти їй адаптуватися в колі ровесників після тривалого перебування поза межами організованого освітнього середовища.

Шановні читачі!

Практично в кожній родині є діти, які після тривалого перебування поза межами організованого освітнього середовища, через місяць повернуться в садочки, школи. Як підготувати дитину й допомогти їй адаптуватися в колі ровесників?

Якщо близькі дорослі – батьки, бабусі з дідусями, старші брати й сестри – відчувають тривогу, знервованість, діти втрачають відчуття безпеки. Підтримка людей з життєвим досвідом забезпечить дитині можливість легкої адаптації до умов навчального закладу, дасть їй внутрішню впевненість і стабільність.

Ми підготували для Вас кілька порад, як підтримати дитину і підготуватися до повернення в садочок, школу.

📌 Дітям потрібне спілкування – чим більше, тим краще! Соціальні навички не втрачаються. Та вони могли змінитися і набути нових форм. Дитина обов’язково перенесе моделі спілкування з родини в середовище ровесників. Потурбуйтеся про доброзичливі стосунки в сім’ї. Говоріть з дитиною про все, що її цікавить.

📌 Зверніть увагу на емоційний стан дітей. Якщо вони частенько демонструють нестійкі емоційні прояви, часто плачуть або відчувають апатію, це сигнал про те, що варто «додати» позитиву. Спільні прогулянки – краще на природі, відвідування екскурсій, музеїв стане в нагоді.

📌 Згадайте, коли Ви востаннє сміялися – щиро, аж до сліз. Додайте радості в життя. Дістаньте сімейні фото, переглядайте їх в родинному колі й активізуйте радісні, позитивні спогади. Дивіться з дітьми добрі комедії. Малюйте смішні історії. Це справді чарівний засіб.

📌 Почуття гумору врятує будь-яку скрутну ситуацію. Якщо виникає конфлікт, непорозуміння – «гуморіть», знецінюйте предмет тривоги, негативні тенденції, надаючи їм смішного вигляду.

📌 Про садочок і школу – тільки позитивно! Дітей потрібно налаштувати на те, що заклад освіти, який їх з нетерпінням чекає, безпечне, цікаве місце. В садочку і школі багато друзів, які з нетерпінням чекають зустрічі один з одним. Педагоги готувалися до початку навчального року і розуміють, що дітям потрібна підтримка.

📌 Читайте разом з дітьми. Чудові історії, прочитані в родинному колі, не лише об’єднують рідних. Книга дасть Вам величезну кількість матеріалу, який Ви зможете обговорювати, висловлюючи різні позиції, думки, відношення. Такий вид діяльності збагатить і Вас, і дітей новими моделями спілкування, формами взаємовідносин, навчить оцінювати поведінку свою й інших людей.

📌 Творчі спільні види діяльності – малювання, ліплення, аплікація, робота з деревом – рятують від багатьох проблем, об’єднують родину, насичують радістю й позитивом простір, в якому Ви живете.

📌 Довіряйте педагогам! Якщо поведінка, емоційний стан дитини змінилися і Ви не можете з цим впоратися – поговоріть зі своїм вихователем, вчителем. Дослухайтеся до порад.

📌 Можливо, є потреба звернутися до психолога. Це завжди цікавий досвід. Психолог дотримується етики, зберігає конфіденційність. Це безпечно і дієво.

📌 І, нарешті, найважливіша порада!  👉 Любіть своїх дітей завжди – коли вони поряд, і коли Ви їх не бачите; коли вони сумують чи радіють; коли вони Вас не чують або суперечать Вам. Цілуйте, обіймайте, частіше говоріть приємності дітям і один одному! Щасливі діти виростають у щасливих батьків!

BIBLIO-NIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*