ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
EnglishGermanPolishUkrainian
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

28 липня – день Хрещення України-Руси

28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, Україна відзначає день Хрещення України-Руси, віддаючи шану князеві Володимиру Святославичу, який 988 року ініціював хрещення своїх підлеглих і своєї держави.

Хрещення України-Руси було «питання особистого престижу: прийнявши хрещення, князь, сказати б, «отримав доступ» на рівних до очільників Візантії та європейських держав. Це дозволило Володимирові Святославичу одружитись із візантійською принцесою Анною – про такий династичний шлюб мріяли десятки чільних політиків і владоможців», – розповідає на Радіо Свобода історик Вадим Арістов про князя Володимира. «Хрещення відкрило перед князем і політичною елітою Русі можливості для так званої «шлюбної дипломатії». Тобто можна було укладати шлюби з представниками або представницями владних родин Європи. І якщо для першого покоління руських князів-християн сама по собі релігія важила не так уже і багато, – то для їхніх дітей, онуків і правнуків, охрещених у дитинстві, релігія мала значення.»

28 липня – День хрещення України-Руси

28 липня – день Хрещення України-Руси28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, Україна відзначає день Хрещення України-Руси, віддаючи шану князеві Володимиру Святославичу, який 988 року ініціював хрещення своїх підлеглих і своєї держави. Хрещення України-Руси було «питання особистого престижу: прийнявши хрещення, князь, сказати б, «отримав доступ» на рівних до очільників Візантії та європейських держав. Це дозволило Володимирові Святославичу одружитись із візантійською принцесою Анною – про такий династичний шлюб мріяли десятки чільних політиків і владоможців», – розповідає на Радіо Свобода історик Вадим Арістов про князя Володимира. «Хрещення відкрило перед князем і політичною елітою Русі можливості для так званої «шлюбної дипломатії». Тобто можна було укладати шлюби з представниками або представницями владних родин Європи. І якщо для першого покоління руських князів-християн сама по собі релігія важила не так уже і багато, – то для їхніх дітей, онуків і правнуків, охрещених у дитинстві, релігія мала значення.»(вик.інф-ю.з інтернет-ресурсів та книж.фондів Бібліотеки)

Опубліковано Бібліотека ім. Т. Шевченка для дорослих мiсто Київ Вівторок, 28 липня 2020 р.

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*